» Poradna » Windows (a jiné OS)

Reinstalace Win8 přes F11 - o co přijdu?

Dobrý den,prosím zkušené o radu. Koupil jsem HP Probook s Win 8, které jsem vyzkoušel, a nainstaloval několik programů. Protože jsem na NB ještě nezačal pracovat a ukládat data, chtěl bych přeinstalovat Win do původního stavu (vyčistit je a hlavně si dát jiná jména, kt. jsem zadal při původní instalaci). Disk je rozdělen na C, D: HP TOOLS, F: HP RECOVERY.Z pročtených diskusí i tady z poradny jsem zjistil, že obnovu mohu udělat přes F11. Tak se prý znovu naformátuje disk a Win uvedou do původního stavu. Bojím se ovšem, abych tím něco nesmazal (podrobnosti už v diskusi nepsali). Chtěl bych se tedy zeptat:1. Je to úplně stejný stav jako když jsem NB koupil a nesmažu tím nějaké programy od HP, jako třeba příručku nebo HP Support (popř. ovladače aj.)? 2. Naformátuje se jen C nebo celý disk včetně D, F?3. Mám předem udělat nějaké recovery DVD? 4. Bude se Win8 při instalaci ptát na číslo? Předtím se neptal a na NB není žádná nálepka s číslem jako bylo na tom předchozím s Win Vista.Děkuji za Vaše rady!

Odpovědi na otázku

Podle toho co popisuješ, tak se dostaneš do stavu, že notebook bude "jako nový". Tedy jak ho výrobce prodal. Otázka je, co vše bylo doinstalováno dodatečně. O to přijdeš.PrasatkoPee

Prosím, věděl by někdo.

Bylo ti odpovězeno. Ještě je potřeba zapět? Přesto doporučuji pečlivě sledovat pokyny, které předcházejí spuštění vlastní akce "recovery"

Nechápu proč nepoužiješ>Ovládací panely>Obnovení>Poslední věta:Pokud máte s počítačem problémy,můžete ho v části Nastavení počítače částečně obnovit.Kliknul jsem,vybral si co s tím chci udělat a vše v pohodě.Jinak,o nic nepřijdeš,případné smazané položky se u W8 vypíší do zvláštní složky,takže nemusíš nic dlouze shánět po internetu.Vyzkoušeno.