» Poradna » Windows (a jiné OS)

Reinstalace Win10

Ahojte, dnes jsem se konečně dokopal k preinstalovani win10 protože už se to vše dost sekalo. Preinstalovani jsem přes program Microsoftu již podruhé teď i s aplikacemi pro dobrý běh systému vse šlapalo jak mělo ale když se po hodině instalování někde v 30% pc restartoval jak to při instalaci OS bývá při zapínání se zasekl na logu win10 a dál se nic neděje. Nějaká možná příčina nebo řešení? Nemám doma mechaniku ani usb a další počítač proto jsem šel touto cestou. Začínám být celkem bezradný protože jsem na nemocenské a počítač by se hodil. Diky za případnou pomoc

Odpovědi na otázku

Nerozumím, ty si stáhni (vytvoř instalačku pokud nemáš, pro svoji licenci), připrav si neobvyklé, ale raději všechny důležité ovladače (většinu si OS stáhne při instalaci) vlož flešku a normálně čistě instaluj na tebou vybraný disk / oddíl. Data snad pod systém nedáváš a pokud ano, tak je dočasně přesuň jinam.> Pokud se OS sekal nebo s ním byl jiný problém, pak mohla být narušena i interní obnova či vrácení do továrního nastavení, což tě napadnout mělo.> Pokud se chceš dostat k datům na disku s OS, pak použij jakékoliv zaváděcí médium třeba Hiren'sBootCD, LiveUbuntu apod., vytvořené dopředu nebo na jiném PC.> Data se nedávají na společný disk s OS z důvodu, který právě vidíš (rychlá obnova, instalace, záloha OS, havárie OS), dále kvůli možnému zavirování / zakódování, možnosti si sám rozhodovat o uspořádání složek a jednoduché manipulaci s nimi._Nenechávej si instalaci zpola nedokončeného OS, takovou bych z důvodu důvěry - stability nechtěl.

Dodám, máš-li svá data na jiném oddíle než OS, časté u NB, pak není problém, na velikostí ten oddíl, kde jsi měl OS budeš čistě instalovat, druhý oddíl nebude ovlivněn.> U NB varování, tovární obnova jeho funkcí, znamená návrat do stavu při nákupu všech disků vč. datových. Neuvádíš o jaké PC jde, takže pro jistotu.

Mám taková pocit, že viru či ransomware je úplně ukradený, že si člověk vytvoři datový oddíl, bez problémů půjde i tam...

Bohuzial potvdzujem.

Pro mne je datový oddíl pro ušetření času, ne pro ochranu proti nějaké havěti.

Celkom nesuhlasim. Je len malo takto zakernej "havěti".Okrem toho vela BFU znici OS roznymi cisticmi, tunicmi, toolbarmi, blbymi ovladacmi... a vtedy datovy disk ostane bez problemov.Ja som riesil (u kamarata): Ranson:HTML/Exxroute.Aa ta ku*va si zdustla vpodstate len na datovom disku - spravne by bolo napisat na oddiely disku s datami.

Vazim si vsetky profesie, ktore nam umoznuju prezit.Keby na svete boli len IT-ckari, tak zakapeme. Potrebujeme murarov, pekarov, farmarov, soferov, obchodnikov ...Ale ked clovek bez znalosti sa pusti do instalacie OS a nema ani USB-cko za "stovku", asi by to memal robit.

Čo dokáže ulica "blbounům nejapným" - piccolo dodo;; https://aroundtheworldwithyoublog.files.wordpress.com/2015/10/dodo.jpgVečne zasekaný systém Windows. PC s Windows nie je pokusný králik do ktorého cpeš ako zmyslov zbavený cracky, warez, hack, špinavé cookies, pritom nemáš v zálohe 100% čistú a vyladenú image bitovú kópiu systémového oddielu. Kup si externý nosič na ktorom vytvoríš boot z ISO w10.