» Poradna » Windows (a jiné OS)

Reinstalace systému a oprávnění osobních složek

Na PC (W10) mám tři uživatelské účty, z toho jeden je zabezpečen heslem. Systém je na C: (SSD). Osobní složky mám na D: (HDD). Disk C: chci zformátovat a natáhnout čisté W10. Pamatuji si, že když jsem tuhle operaci dělal před léty s W7, tak po instalaci jsem měl problém s přístupem (oprávněním) k osobním složkám a dalo mi dost práce uvést oprávnění do souladu s novou instalací Windows.Ptám se, co mám před smazáním Windows udělat s osobními složkami, abych předešel k popsanému problému?

Odpovědi na otázku

Heslo a sifrovani je rozdil.Pokud nejsou sifrovane (zelena barva), tak pak pouze staci prevzit vlastnictvi...

Dopředu nedělej nic. Nový OS bude tyto složky vidět jako "cizí". Pak stačí převzít vlastnictví a přidělit si oprávnění.