» Poradna » Notebooky

Reinstalace NB s Win10, ale původně byl Win7, jak instalovat přímo na Win10?

Dobrý den.Potřeboval bych poradit jak provést reinstalaci win10 na notebooku. Originál k NB je DVD Win7 64bit Professional. Nechci znovu instalovat Win7 a posléze přejít na Win10. Je to možný? Pokud ano, bude akceptovat sériové číslo z Win7? Ještě dotaz ohledně placení. Vím, že teď už se za Win10 platí, bude po instalaci Win10 požadovat platbu když při přechodu z Win7 na 10 byla tehdy zdarma? Moc děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Píšeš:,,NB s Win10,,pak tedy v instalaci Win 10 key přeskoč a po přihlášení k Internetu se sami aktivují.

https://www.microsoft.com/cs-cz/accessibility/windo... Takže stále zdarma, klíč vezme původní z W7.

Na počítači, kde už byly desítky jednou nainstalované, stačí zadání klíče přeskočit a stejně se aktivují na základě informací uložených na serverech Microsoftu. Tohle bude fungovat až do případné výměny mainboardu.

Moc děkuji. Jdu na to

Ano, opravdu stačilo přeskočit zadání SN a po instalaci Win10 a připojení k internetu se Win sami aktivovaly. Moc děkuji všem za pomoc.