» Poradna » Windows (a jiné OS)

Reinstal Windows 7 přes program

Dobrý večer , potřeboval bych přeinstalovat windows 7 ale chtel bych to udělat přes nějaký ten Manager nevíte jak na to ?

Odpovědi na otázku

Co je myšleno "manager" jakože nějak na víc pc zároveň, nebo nějak v tichém režimu, čico?

Jediný správný postup je nabootovat z instalačního média a spustit instalaci. Nikdy nespouštět instalaci ze spuštěného systému. Taková instalace nemá význam,poněvadž se při ní nenaformátuje disk,takže případné viry a malware na disku můžou zůstat.

A proč by někdo při instalaci formátoval disk? To už se dlouhá léta nedělá.Pokud je tam nějaký malware nebo vir, tak se dá odstranit vymazáním, není třeba reinstalace a už vůbec formát disku.

No tys tomu dal korunu. Přeinstalace bez formátu disku ?? No nazdar.

teda jako systémový oddíl při reinstalu formátuju vždy - a to nejen u Windows.

např. Acer recorvery manager

To není přeinstalace,ale obnovení Windows do počátečního stavu (jaký byl při prvním spuštění). Na tohle spuštění je u NB jistá klávesa. Zjistíš v manuálu.

aha,takhle po těšké dřině se mi tenkrát povedlo nainstalovat windows 7 na SSD M2 tak to budu muset udělat stejně nebo je víc možností ?

V čem spočívala ta těžká dřina? Instalace se dělá pořád stejně, po 1. jako po 5. Leda by sis tehdy udělal oddíl pro obnovení.

Nerozumím. Instalace proběhla na nový disk ? Nebo v čem je problém, U instalace OS se žádná "činnost", která tě unaví, nemá provádět.