» Poradna » Windows (a jiné OS)

Reinstal win na klonovaném disku

Zdravím vás komunito. Mám dotaz ohledně reinstalace Win. Nejsem žádný odborník na pc, tak na to prosím berte ohled. Mám v notebooku vyměněný pevný disk. Kamarád mi jej naklonoval a vše šlapalo jak má. Původní disk jsem kupoval s předinstalovaným win 8. Provedl upgrade na 8.1 a následně na win 10. Nyní bych chtěl disk reinstalovat (znovu od začátku) avšak nový disk nemá z čeho brát (recovery). Jak mohu prosím win nainstalovat když jsem majitele legálního operačního systému ale nemám k němu cd ani klíč? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nazdar Komunisto,přelez, přeskoč, ale nepodlez!

Stáhni instalačku W10, vyrob DVD nebo FLASH a nainstaluj.Licenční číslo nezadávej, připoj k internetu, systém se aktivuje sám, na serverech MS je uložený otisk HW konfigurace (problém by nastal jedině po výměně základní desky)

Nepochopil jsem, které windowsy chceš instalovat, jestli W8.1 nebo W10. W10 viz výše, pokud bys chtěl instalovat Windows 8 / 8.1, licenční klíč taky nepotřebuješ, protože je uložený v biosu.

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Tady se dají kdyžtak stáhnout oficiální ISO obrazy Windows 7, 8.1 a 10.