» Poradna » Windows (a jiné OS)

Reinstal Win 10 z legal Win 7

Ahoj vespolek. Narazil jsem na jeden (z mého pohledu) nedomyšlený problémek. Asi před 2mi lety jsem koupil legální Win 7 a nechal se zlákat na zdarma upgrade Win 10. Teď už by to pomalu chtělo reinstal Win. Takže delete a čistá instalace. Jenže mám samozřejmě aktivační klíč jen na Win 7 a teď už zdarma přechod na Win 10 není. Takže jak z toho ven? Mám smůlu, nebo si Mrkvosoft už pamatuje že jsem přešel na Win 10 a poskytne mi ho automaticky i z Win 7 ? Nebo nějak úplně jinak ?? Díky Honza

Odpovědi na otázku

Koukám že už ten dotaz tady je. seomlouvám za duplicitu:https://www.zive.cz/poradna/reinstalace-windo...

Jestli máš u Windows 10 "digitální licenci", a podle všeho ano, tak stačí provést čistou instalaci správné verze Windows 10 bez vyplnění licenčního čísla a nechat aktivaci z internetu.

Děláš to zbytečně komplikovaně, pokud jsi měl legální W7 a z nich legálně upgradoval na W10, tak na W7 zapomeň a normálně nainstaluj rovnou W10 se zadáním původního klíče z W7.

Ak má live účet, nemusí zadávať ani kľúč

To nemusí ani bez účtu.

Klíč se nezadává, ani když nemá účet, nepiš hlouposti.

A odkiaľ vie veľký Bill, že máš nárok na upgrade?

JackBrno: Klic se pri reinstalaci desitek nezadava.

Žádný problém v tom nehledej. Prostě si stáhni aktuální instalačku Windown 10, nainstaluj a ono se to pak samo aktivuje.

Zrovna včera jsem dělal první čistou instalaci W10 na NB, kde byly jen W7 a nikdy nic jinýho.Klíč z W7 na Desítky zafungoval a s aktivací problém nebyl, takže nemáš čeho se bát :) Dokonce i Desítky se podle klíče nastavěj na správnou verzi (home/profi...)

Mas digitalni licenci ulozenou v biosu. Kdyz nezadas pri instalaci klic tak si ho to vytahne z biosu. Doporucuju pred instalaci stazeni aktualniho instalacniho media /1803/ a vyhnes se hromade aktualizovani. https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

I ty brepto. Pokud si koupil legální Sedmičky a provedl upgrade na Desítky, tak tu licenci do BIOSu nebo UEFI nijak zapsat nemohl. Servery Microsoftu si pouze zapamatovaly identifikační znaky počítače a po čisté instalaci si „očichají počítač“ a povolí aktivaci.

MS nám robí "digitálny otlačok?" Zaujímavé, že z toho vyplýva, že neexistujú 2 totožné zostavy?

Konfiguraci mohou mít stejnou, ale už z principu nemohou mít identické UUID a MAC.

Stačí, když počítač připojí k internetu a MS Windows aktivuje, protože při upgradu, si MS na servery, uložil informace o hardwaru. Takhle jsem např. zjistil, že i když nemám MS účet v počítači, tak když jsem se přihlásil na outlook.com, tak tam jsou informace o mém počítači např. jaký mám Windows, jaké mám diskové oddíly a kolik mi zabírají místa).

všem vám děkuji za odpovědi

"Teď už by to pomalu chtělo reinstal Win"Jaký důvod je k té reinstalaci? Pokud se člověk umí o systém starat, vydrží dlouho.Začínal jsem s W7, upgradoval na W10, několikrát změnil HW (deska+procesor, grafiky, paměti, disky) a W pořád sviští jako za mlada.Jinak instalovat původní systém samozřejmě můžete.