» Poradna » Notebooky

Regulace ventilátoru

Dobrý den, dnes jsem si ze servisu přinesl notebook ( Acer aspire 5742G ). Dal jsem ho vyčistit a vyměnit teplovodivou pastu. Jenže se pořád přehřívá a to mám i chladící desku ( http://chlazeni.heureka.cz/cooler-master-notepal-u3-... ). Všiml jsem si, že větráček někdy neví, co dělat. Při 50 - 60 stupních se točí málo, teprve u 65 se začne točit pořádně, ale ne vždycky. Nevíte prosím o nějakém programu, se kterým bych mohl regulovat otáčky? Prosím o odpověď.

Odpovědi na otázku

SpeedFan mi nefunguje, pokud o něčem víte, tak mi dejte i link prosím

strč tam tužku

To ti vážně děkuju, je tohle poradna nebo ne?

Speedfan musis nastavit, aby vedel, ze ktere sbernice, ktereho chipu ma brat namerena data o teplotach i otackach a ktere ventilatory ma podle teploty ridit. (Zalozka Advanced/Configure/Chip).

Tohle jsi přijal u výdeje servisu? Ani jsi si to neozkoušel, tak chvilka je nezabije, stačí si to ověřit někde stranou, baterie jistě byla nadoraz. Tyhle problémy s ventilátory, jejich otáčkami, regulací jsem nikdy, nikde neřešil. A to ani na NB, ani na stolním PC. Proč? Režim chlazení si nastavím v BIOSu, většinou to nechám být na jeho rozhodnutí, čili není výkon nižší, je zátěž nabíhají a Ende. Vrať to, nebuď huba líná, a řekni jim co ti to dělá.

Podle me na tom mají podíl i ty vedra co ted jsou.

To nevím proč, dobře udržovaný, pravidelně čištěný (12 - 18 měsíců) stroj nesmí mít problémy a pokud je má, znamená to, že mu bude vadit i obyčejná plná zátěž za normálních teplot a zde je něco špatně.

Takže mám naklusat s ntb zpět do servisu? už mě to štve. Že já si radši nepořídil normální PC.

Zrovna teď mám spuštění skype a prohlížeč a teplota je 67-73 stupňů

už si nastavil speedfan? coretemp nejde? AIDA, alebo Hwinfo? Ukazuje BIOS tú istú teplotu? Mať 73 s málo zaťaženým CPU je dosť podľa mňa a ešte s chladiacou podložkou.

Zapomnel jsem dodat, ze mam Acer aspire 5742G. Jinak ntb je zpatky servisu a prej se mi na nej mrknou a zitra daji vedet (pisu z mobilu)