Regulace rychlosti DVD mechaniky

Ahoj, sháním utilitku pomocí, které by se dala regulovat DVD mechanika. Pochopitelně mám mechaniku za pár stovek a pokud něco stahuji s disků tak řve jako tur. Zregulovat její rychlost třeba na polovinu by bylo fajn. Našel jsem nějaké prográmky bohužel si nerozuměly s win 10 nebo s mechanikou.

Odpovědi na otázku

No když s tím máš takové potíže, proč si nenainstaluješ požadovaný WIN virtuálně, k tomu soft, co si s mechanikou rozumí, ten nandám do těch virtuálek a data přenáším tím způsobem, že vytvořím společnou složku - pro WIN 10 a ty virtuální WIN a do nich pak okopírovaná data přenesu - pak si s nima můžu dělat dle libosti.

Softwarově jde regulovat pouze rychlost vypalování, ne čtení. Mechanika vždy čte maximální rychlostí, při které jde médium číst bez chyby.

Ee...kdysyk jsem pouzival utilitku od Nera - Nero DriveSpeed..?http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... Netusim, jestli jsou i jine, ale regulovat to slo...

To není tak úplně pravda. Když se ještě přehrávaly avi filmy z CD, tak existovaly programy na zpomalení CD mechaniky aby byla zticha. Nicméně to byla doba window98 a DVD byla horká novinka. Dnes už to asi téměř nikdo nepotřebuje, tak asi bude problém takový program najít.