Regulace pumpy vodního chlazení

Potřeboval bych poradit,zakoupil jsem pumpu: EK Water Blocks EK-XRES 100 SPC-60 MX PWMa dále regulátor otáček ventilátoru s podporou PWM: Deepcool RockmanDá se pomocí tohoto regulátoru regulovat průtok u pumpy aniž bych musel zapojit kablík z regulátoru do základní desky?Problém je v tom, že pumpa je určena pro notebook.Děkuji

Odpovědi na otázku

Precti si co jsi vlastne napsal. Neni to nahodou tak ze chces honit desktopovou pumpu na notesu? HmmmDefakto staci pohledat zapojeni konektoru a jses doma. Na max to dostava 12v, otazka je jak nizke otacky ti dovoli pripojeni na 12v zdroj v kombinaci s potenciometrem, pwm je pulzni takze jim dosahnes nizsich otacek nez jen regulaci voltaze.

regulovat pumpu? mám u pc 3 a nevím proč bych je škrtil

Mám stejnou pumpu jako ty, mám jí píchnutou přímo do PWM headeru na desce a mohu potvrdit že lze pumpě regulovat otáčky a tím i průtok. Ikdyž nevím proč to dělat, i na maximální otáčky je pumpa absolutně tichá a neprodukuje žádné zvuky.Jak funguje tvůj regulační nesmysl nevím, to musíš vědět ty, když ho používáš.

Jelikož pumpa má průtok 600l/h a bloky snesou asi polovinu!A můj 'nesmysl' má PWM regulaci, ale nenapíchnu jej do MB, o to jde, inteligenti.

Tak jestli se bavíme o tomto výrobku: https://www.ekwb.com/shop/ek-xres-100-spc-60-m... tak přímo výrobce udává maximální průtok jen 450L/h, nevím kde jsi přišel na těch 600. Ale to je jedno. Navíc je to průtok v ideálním případě, kdy tekutina není ničím brzděna. Jenže jak tam zapojíš nějaký vodní blok a radiátor tak průtok klesne, těžko říct jak velký odpor bude klást ten zbytek vodního okruhu co tam máš, ale odhadem reálných bude cca 150-200L/h.Co se týče toho tvého nesmyslu tak nevidím důvod proč by nefungoval i bez zapojení do desky. To zapojení do desky je tam nejspíš stejně jen z důvodu, aby posílal do desky informaci o otáčkách.

Pumpa je určené pre NB ? 120 mm vysoký kus plastu ? A to máš nejaký ruský NB ?

Stavím si vlastního vodníka k NTB

Zkus si najít raději ženskou/chlapa.