» Poradna » Počítačové sítě

Registrace koncového klienta u RIPE

Kdybyste měli doma PC a váš ISP by chtěl vaší veřejnou IP adresu, kterou má přidělenu váš PC zaregistrovat u RIPE a to tak, že by jako kontaktní údaje byly uvedené přímo vaše Jméno, adresa, email, telefon.. Vadilo by vám to? Nebo by vám to bylo jedno? Není to porušení ochrany osobních údajů?Dík

Odpovědi na otázku

re

pocuj, ty si tym ripe nejako posadnuty... uvedom si:1. k comu sluzi ripe...2. na akom principe funguje...

Kamarádko pimpo, vím jak RIPE funguje a k čemu slouží, jen se ptám, na to, na co se ptám, jestli by se vám líbilo, kdyby každý z vaší IP mohl zjisti vaše jméno, adresu..

no evidentne nie, inak by si sa nepytal otazky, ake sa pytas :)

Není přece normální aby ISP registroval u RIPE přidělené IP adresy tak, že si kdejaký šmudla může na stránkách RIPE zjistit z IP konkrétního účastníka.  To už je pomalu odporuje ochraně osobních údajů, nezlob se na mě.

V takovém případě člověk napíše něco do diskusního fóra, kde se zobrazuje IP a každý si může zjistit, že to psal nějaký Jan Novák bydlící na Mlýnské 12 v Ostravě a má telefon 776796932.

Čus ďáble,nechtěj mi navykládat že tohle snad dělá náš ISP,zákon na ochranu osobních údajů taky existuje,myslím že v jiné diskusi na novém fóru se asi něčeho podobného dopustili ne přes RIPE ale přímo zveřejněním IP adresy jejich klienta,tyhle moresy jaksi opravdu ne!!!

Mirek bohužel nemá ani tuchy, jak to funguje, takže klade vytrvale čím dál tím zábavnější otázky.

Když říkáš, že nemám pravdu, tak mi to hezky vysvětli, jak to doopravdy je, ať jsem zase o něcho chytřejší

PS: Stálo by zato si někde přečíst (v zákoně), co jsou to ty "osobní údaje".