» Poradna » Ostatní

Registarční PC pokladna

Chtěl bych koupit do restaurace novou pokladnu a přamýšlel jsme o PC verzi. Ale zajímalo by mě jak to s tím je(fiskální pamět, finanční úřady, atd..) Neznáte nějaký takový program který by vyhovoval novým zákonů. Anebo je lepší koupit celou kasu jako zařízení. U PC pokladný mi jde hlavně o to aby to umělo vést sklady, dělat receptury a inventury. zatím jsem přemýšlel o programu harsys 5 http://www.ab-x.cz/harsys5.php. dík

Odpovědi na otázku

U programu je to horsi. Tam zrejme s fiskalni pameti nepochodis.Na Slovensku se to tenkrat resilo tak, ze se mezi pocitac a pokladni tiskarnu vlozila krabicka, ktera fungovala jako fiskalni pamet.

Naše milá socialistická vláda sice prosazuje pokladny s fiskální pamětí, ale lidovci vybojovali jejich povinné zavedení až na 1.1.2007. ODS slibuje, že je po volbách 2006 ihned zruší - takže já bych se zatím s kasou za x desítek tisíc zatím raději moc neplašil, třeba nakonec ani nebudou . Mohlo by se ti taky stát, že tu, kterou koupíš, nakonec ministerstvo financí neuzná a doporučí ti tu, kterou dováží nějaké stotisícové eseróčko synků prominentů a mocipánů . Minimálně počkej, až v jaké verzi ten zákon bude schválený - zatím není jisté VŮBEC nic "Kasovní" programy na PC neznám, ale (myslím) Money to umí...

Nasad si do frmy Money - tento radoby "sitovy" produkt je skutecne vhodny k nasazeni na ne vic jak jeden pocitac Jinak na sebe budete po firme volat: nejso nahodou ve fakturach - mohla bys na chvili vylezt, potrebuju jednu napsat

Až tak?! To je teda tragédie...

Problem je, ze nepouzivaji rozumny SQL engine, ale nejakou vlastni databazi, zalozenou tusim na FlashFileru

To nevím, že Money je na tom tak, jak píšeš - sám "kupované" účto nemám a nepotřebuji - plně mi vyhovuje to, co jsem si v dBASE (!!) zbastlil sám. Ale v hospodě nepředpokládám nějakou extra síť - takže tyto problémy by snad ani neměl. Money mě napadlo, protože jsem kdysi měl v pařátech nějakou demoverzi, a tam navázání na pokladnu bylo - i když to bylo docela mastné SAP/3 mu doporučovat nebudu

Jedná se patrně o asi nejlepší  český univerzální účetní program Money od firmy Cígler Software - neplést !! s programem Money od Microsoftu!!Obecně lze říci, že pro účetní programy ani pokladny není problémem "fiskální" paměť,(jako "fiskální paměť" může už dnes sloužit kontrolní páska v pokladně -  to je ale příliš levné řešení pro "fiskální lobbisty" ) .Problém bude to co vyleze nakonec z parlamentu a co bude ve výkladu k zákonu  od Min.fin. fiskální paměť = hardwarová "bonzovací" zablombovaná a certifikovaná skříňka s datovým výstupem pro Finančního úřad, (i jako přídavný modul) v PC nebo pokladně. Podobné zařízení mají povinně již několik let všichni taxikáři -taxametr s fiskální pamětí a jak všichni víte, od té doby již nešidí.

Já (a předpokládám, že i Jan Fiala) píšeme o Cígleráckém Money...

Ja netvrdim, ze je to spatny program. ZKus si to precist poradne.Tvrdim, ze je prezentovan jako sitovy software a bhuzel se tak nechova. Na jednom pocitaci s nim problemy nejsou

www.cezar.cz , ale zda umí fiskal nefim.

Zkus tohle: http://www.stahuj.cz/podnikani_a_domacnost/fin... případně domácí stránky produktu: http://trell.hyperlink.cz/

díky za odpovědi, chtěl jsem to vědět hlavně, proto že teď vsutuju do DPH a potřebuju hlídat toky paněz a zboží. Číšník nejsem a zaměstnance potřebuju hlídat a taky mi to doporučila účetní. Co říkáte na ten soft v úvodu.

Co chces slyset. Je to soft po dosem, takze na novych pocitacich bych ocekaval problemy v sitovem provozu. Dalsi nevyhodou takovych problemu (na Win9x to jeste slo) je komunikace s jakymkoliv harwarem. WinXP uz nedovoli primy pristup na porty a dalsi hardware.

Číšníky uhlídáte jenom za Vaší osobní přítomnosti (možná)Nenecháte-li se "opít rohlíkem" pak předpokládejte tak asi 15% průměrnou fin. ztrátu vytvořenou zaměstnanci. Občas se jim povede i větší rána a pak nezbývá než vyměnit personál za jiný - podobný .  Po 3 měsících se zaměstnanec "rozkouká a otrká" a po 6 měsících již bude "mistr světa" a budou-li na Vás hodní tak se to zastaví na těch 15% a zbytek si vezmou na tringeltech a "šizení" zákazníka. Stará číšnická poučka tvrdí, že "Plat je nepodstatná a zanedbatelná část příjmu".  Asi to je pravda, ještě  se nestalo, aby zaměstnanci požadovali zvýšení platu - asi vědí proč.

krachla mi hospoda nechceš koupit reg. pokladnu ode mě ? je stará půl roku

Lidi úplně mi mlavíte z duše, ale mě de hlavně o to abych s tím vzúčtováním neměl tolik práce. Potrřebuju prostě něco co bude chlast a a suroviny odečítat v reélném čase a já jenom do toho přeboucham fakturu. to mat: můžeš mi napsat nějakej link popřípadě co ti ještě zbylo. na mail virusw@seznam.cz dík