» Poradna » Mobily

Regionální zámek na Galaxy A13 5G

Ahoj všemMám menší problém s telefonem Galaxy A13 5G. Příbuzná si koupila v Americe telefon který není "otevřený"Šlo by to nějak vyřešit doma ? Informoval jsem se v servisech a bylo mi řečeno že tohle nedělají.

Odpovědi na otázku

Nevím jak Samsung, ale třeba v Xiaomi se dá přehrát ROM a potom funguje telefon i u nás... Takže zkusit sehnat EU ROM pro ten telefon a potom to přehrát.

To bych se trochu bál, protože telefony pro jiný region mívají často jiný hardware, i když se model jmenuje stejně.

Tak Xiaomi je většinou všude stejný, tam to funguje. Spíš u toho Samsungu by to mohl být problém už jen proto, že v EU nasazují Exynos a v NA Snapdragony, bůh ví co mají ještě jinak.

V Americe můžou ty telefony podporovat třeba úplně jiné frekvence 4G a 5G sítí (nevím), takže i když přehrajete EU firmware, tak z toho může být klidně drahé těžítko.