Redukce z Firewire na eSata

Dobrý den,
Mám takový dotaz. Pravděpodobně to nepůjde řešit jednoduše a proto se chci zeptat. Mám notebook, kde mám mini firewire a koupenou flashku, která má eSatu (samozřejmě i USB). Hledal jsem všude možně různé redukce, ale bohužel mi štěstí nepřálo. Existuje vůbec nějaká přímá? A pokud ne, lze tyto porty propojit?
Chtěl bych využít větší přenosové rychlosti, a tudíž USB mi toto neumožňuje.

Děkuji za jakékoli rady....

Odpovědi na otázku

Tyto standarty jsou naprosto odlišné. Takže žádná příma redukce neexistuje. Tohle je vaše volba při koupi.

Zdravím, jaký máte notebook? V případě že vlastní ExpressCard slot bylo by možné zakoupit řadič a využít ten. Nic takového jako redukce FireWire -> eSATA neexistuje takže přídavný řadič je jediná možnost. Jinak zbývá pouze to USB.

Dobře, velice děkuji za včasnou reakci, a ještě dotaz. Šlo by, kdyby jsem vyvedl z firewire do usb a poté z toho usb do esata? snížila by se rychlost? nebo by to takto šlo?

Všechny tři jsou diametráně odlišné rozhraní, to prostou redukcí opravdu nepůjde. Kdyžtak nějaký převodník, ale to už vyjdoiu lépe jiná, zde popsaná řešení.

no berte to tak ze i kdyby existovala redukce (asi je) tak to levne nebude a bezne zbozi to taky nebude
navic pri kupovani rozsirujicich karet by bylo lepsi rovnou s ESATA koupit kartu, dale USB 3 je take rychlejsi, dale USB 2 je beztak rychlejsi nez FW 400 (myslim ze i 800 < neb tam jsou nejake redukce rychlosti pod windows pri pouziti standartnich driveru . . )

To pak nebude redukce, ale PŘEVODNÍK, nebo ADAPTÉR. To není slovíčkaření. To je stejné, jakobys PCMCIA nebo ExpressCard kartu s třeba USB nebo RS232 nazval redukce PCMCIA na RS232. Občas je to špatně i v samotných internetových obchodech, a to je blbý.

Redukce = něco zjednodušit, zmenšit. Redukce matematických výrazů, redukce chemická (oxidačních čísel), redukce průměrů portubí, redukce hmotnosti (dieta) a tuna jiných. V elektrotechnice je redukce změna jednoho konektoru na jiný, pravděpodobně to vzniklo z redukce jack 6,3 na menší jack 3,5, ale to jen hrubě hádám. Každopádně v elektrotechnice jsou to jen a pouze dva prodrátované konektory.

Převodník = převádí napěťové úrovně, různé druhy signálů, protokoly. V převodníku už je minimálně pár jednoduchých součáístek (nějaký ten tranzistor, rezistor atd.), příp. při převodů protokolů i malý procesůrek (mikrokontroler). Převodník odporu snímačů teploty Pt100, Pt500, Pt1000 (nebo jiného čidla) na unifikovaný signál (0-10V, 4-20mA), převodník RS232 na RS422, převodník USB na RS232...

Ty karty do ISA, PCI...se blíží dost těm převodníkům protokolů, ale ze strany počítače je to sofistikovanější, už jsou to prostě karty.

Ony pojmy karta a převodník se poněkud prolínají (externí USB zvuková karta, klidně i velká krabice s mnoha kanály, ale převodník USB/RS232). Každopádně to nikdy nebude redukce. Nikdy.

jo mas pravdu me se ty poymi pletou adapter

Usb 2.0 je sice papirove o neco rychlejsi nez fw400, ale praxe je naprosto odlisna.

ciste jen ze zvedavosti, co to mas za flashku, ze pres usb nevyuzijes plne jeji rychlost?

To by mne také zajímalo.
Navíc při konstrukci FW > USB > eSATA bych chtěl vidět výslednou rychlost a navíc mi uniká, proč nepoužít rovnou USB.
Některé notebooky (Acer...) mají společný eSATA/USB konektor.

Děkuji.. ale zdá se, že tu někdo píšete mimo dotaz. (omlouvám se, že používám špatné termíny, ale snad si rozumíme)
Jinak teda ve výsledku mi říkáte, že je to složité (drahé), takže neekonomické.
Všem děkuji za rady a budu si muset postačit s rychlostmi USB 2. Jinak na dotazy ohledně flashky. Jedná se o model: http://www.alza.cz/team-x092-16gb-cerveny-d1... ... .

A jaký notebook používáte?

Pokud má express card slot, lze esatu dokoupit http://www.suntech.cz/produkt/91063/Kouwell-KW-... ... ale záleží na typu notebooku.

To je pro něj nepoužitelné, chybí napájení. Tenhle USB flash disk využije snad jenom s některými notebooky Acer, které mají zkombinovaný eSATA a USB konektor.

Notebook mám HP dv6000. a je ještě v reklamaci, tak bych ji tímto nerad zrušil.. jinak montovat se dovnitř právě moc nechci... chtěl jsem něco externího. Ale všem děkuji za rady