» Poradna » Ostatní

Redukce USB-C to RJ-45

Dobrý den, jakou redukci by jste mi doporučili ? A chci se zeptat jak moc velké má nevýhody používat tuto redukci od normálního portu, který bohužel není v notebooku, který si chci koupit.

Odpovědi na otázku

Kup si rovnou USB-C sitovou kartu https://www.czc.cz/sitove-karty-LAN-radice/p...

USB-C redukcia na RJ45 existuje!!!Mame ich asi 10 vo firme.Je to znacka Dell a stoji par euri.Kazdy predajca Dell ju dokaze dodat.A funguje spolahlivo.

Jenže to není "redukce", ale síťová karta do USB-C. USB není jak zredukovat na Ethernet. Také to používám a funguje to normálně. Jen nemám verzi do USB-C, ale do USB-A 3.0. Zvládá to normálně i gigabit.

jj, kámoš má tuhle síťovku taky, protože Dell u toho jeho XPS vyhodil konektor RJ-45

Je tu zmatení v názvosloví. Zrovna tak, jako auto nejezdí po volantu, nebo po čtverečcích, ale po kolech, tak neexistuje redukce USBC-RJ45. Resp. ona možná je, protože oba jsou pouhé konektory, ale k ničemu by by to nebylo, neplnilo by to vůbec žádnou funkci. Pro objasnění:- redukce jsou dva konektory spolu propojené dráty, ale neměníí signál. Příkladem budiž redukce DVI-I - VGA. Ten jenom přepojuje analogové signály, které jsou na konektoru DVI-I (a které vyrábí grafická karta) na jiný konektor D-Sub 15.- převodník mění signál, v diskutovaném případě signály USB na ethernet. Obsahují elektroniku, často dost složitou a potřebují napájení (třeba z jednoho z konektorů, např. z USB)

Žádné redukce USB-C/RJ45 opravdu nemáte. Máte leda tak USB síťové karty.