» Poradna » Mobily

Redukce nebo Chromecast

Dobrý den,Měl bych dotaz.Mám nový telefon Xiaomi redmi note 7 a protože má USB-C tak by měl být schopen přez redukci z USB-C na HDMI posílat obraz i zvuk do televize ale nemám s tím žádnou zkušenost.Tak bych se chtěl zeptat jestli si mám kupovat redukci která možná funguje nebo si koupit Chromecast???Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Zdravím není sice uveden typ tv ale obraz se dá posílat i bez drátové funkce příklad Miracast

Od Miracastu se v androidu postupne upousti, porid si chromecast pokud ho tv neumi nativne. Neustale zapojovani kabelu kuli zdileni fotek a videii z telefonu je nesmysl.

USB-C je jen typ konektoru, nic víc. Specifikace konektoru to umožňují, ale samozřejmě to vůbec neznamená, že každé zařízení s USB-C to umí. Jaké funkce tam zařízení má, to záleží na výrobci. A mimochodem, obraz některé telefony uměly pouštět už dávno i přes starší klasický micro USB (v případě podpory MHL). Vzhledem k možnostem bezdrátového přenosu obrazu se ale od podpory přenosu obrazu přes USB u telefonů upustilo, protože to nemá logiku, abys malé přenosné zařízení musel připojit k TV drátem.