Redukce M.2 do 2.5" slotu

Měl bych dotaz. Chci vyměnit klasický plotnový disk (2.5") v notebooku. Ale napadlo mě, aby to bylo ještě rychlejší, že bych tam dal M.2 disk, který bych vložil do redukce na 2.5 disk. Např. něco takového https://www.czc.cz/axagon-redukce-pro-m-2-hd... .Ale dotaz zní jaká bude reálná rychlost M.2 disku přes adaptér do 2.5" slotu ? Má někdo zkušenost ?

Odpovědi na otázku

Myslím si, že rychlost bude stejná, jakou má SSD.

Data poběží do notebooku maximálně rychlostí 6 Gb/s, tedy výrazně pomalejí než je rychlost M.2 disku. Myslím, že použití M.2 disku ve zmíněné redukci nepřinese rychlejší přenos dat z/do disku.

Co čekáš? Přece rychlost toho SATA slotu nebo SSD, podle toho, co je nižší.

Asi vyřešeno, pokud sata III propustí asi 600MB/s tak je zbytečnost řešit redukce z M.2. Klasické SSD nejlepší volba cena výkon. Díky.

2.5" slot bude furt SATA, ať do něj strčíte M.2 SATA disk nebo 2.5" SATA disk. Když se podíváte na specifikace M.2 SATA disků, zjistíte, že jsou rychlostně identické s 2.5" SATA disky, akorát často o kus dražší kvůli prostorovému omezení.

Takhle to určitě nefunguje. Pokud má book točivku v SATA 2.5"slotu, kup 2.5" SATA SSD. Redukce na M2 to stejně zredukuje na SATA rozhraní které máš booku.Rychlejší to nebude, limit je právě ta SATA.Jedno prosté moudro. I 2.5" SATA disk bude MNOHEM rychlejší než ta dosavadní točivka. Nejde totiž až o přenosové rychlosti jako o přístupovou dobu.

"Točivka"... Ty prase jedno...

Taka tak točivka. Taky na ně "rád" vzpomínáš? A proč prase? Nepřiměřené reakce jsou tvoje oblíbená disciplína?

To mi přijde jako obdoba anglického "spindle", což se pro HDD celkem běžně používá.Ty urážky si prosím nechte.

Do tohto boxu môžeš dať iba M.2 SATA disky. NVMe disky ti v tom ani nepôjdu. Logicky by o bolo aj zbytočné, keďže ťa brzdí SATA rozhranie. Takže je zbytočné to takto komplikovať a lepšie je tam hodiť rovno SSD