Redukce kabelu

Dobrý den,mám monitor s DVI-I výstupem. Do teď jsem ho měl připojený VGA kabelem ke grafice, ale teď kupuji novou, která nemá VGA vstup, má jen jen DVI. Přemýšlím o koupi tohoto kabelu:https://www.tsbohemia.cz/delock-pripojovaci-kabel-... Popřípadě jen redukce, ale v recenzích na to lidi většinou nadávají.Bude mi stačit redukce: https://www.tsbohemia.cz/kb-dvi-adapter-dvi24-5m-v... nebo mám vzít raději kabel?Díky

Odpovědi na otázku

Redukce nemám rád, protože jsou dlouhé a při neopatrné manipulaci bys mohl poškodit/vylomit konektor v grafické kartě. Funkčně to je jedno.

... a když máš kartu s DVI-výstupem a monitor s DVI vstupem, byl by nesmysl, proppojovat je analogovým kabelem, kvalita obrazu je při použití digitálního přenosu poznatelně lepší.

A je ten kabel v odkazu kvalitní? V diskuzích se řeší, že ty levnější kabely můžou být nějaké šunty, bez feritů..

Ferity nezlepšují vlastnosti kabelů, pouze zmenšují jejich vyzařování na velmi, velmi vysokých kmitočtech. Jsou tam "kdyby něco"...

tak za prvé - pleteš si vstup a výstup - monitor má vstup a grafická karta má výstupa za druhé - použij DVI kabel a pokud budeš mít nekvalitní obraz, tak ho můžeš bez problémů vrátit (u nákupu v e-shopech máš 14 denní lhůtu na vrácení zboží)

Videosignál vedený přes DVI kabel je určitě kvalitnější než signál vedoucí přes VGA adapter. Doporučuji koupit DVI kabel (bez redukce VGA).