Redukce ATX 8pin

Mám základní desku ASUS a tam jsou 2 procesory. Objednal jsem https://www.suntech.cz/produkt/524075-seasonic-f... a zjistil jsem, že zdroj má pouze 1 ATX 8pin, připojil jsem ATX8pin k prvnímu procesoru.Viz na obrázku:https://imageupload.io/yzRKspJjBt.i(bílá - toto mám celkem dvě)Pak zdroj ATX první kabel je připojen, ale druhý kabel ATX8pin má divný konektor než u prvního - viz na obrázku: https://imageupload.io/5btOjCAyPr.iProto se ptám, jestli existuje nějaká redukce z druhého obrázku do prvního obrázku?

Odpovědi na otázku

Proč divný, to je normálný PCIe 6+2 pin do grafiky ne?

Ano je, ale on tím chce napájet druhé CPU

"Mám základní desku ASUS a tam jsou 2 procesory"* aka zakladna doska?* ake procesory?

Základní deska ASUS:ASUS Z9PE-D8 WSProcesor:Intel® Xeon® Processor E5-2630 v2

Dalsi co vyraba zombieho, pokusa sa ozivit mrtvolu.Som zvedavy na dalsiu otazku, ked sa i podari nejako vyriesit napajanie.To nie je bezna doska, tak neviem preco ju chces napajat beznym zdrojom.

ako ked to uz mas, tak vrat zdroj a kup taky, co ma 2x 4+4 CPU. Ale idealne by bolo sa tej dualCPU dosky zbavit a kupit 1x ryzen5600. Okrem 1/3-1/2 spotreby to bude mat aj +50% vykonu

*5600x

Obavam se ze z beznych zdroju nebude mnoho co ma dve 8pin na CPU, preci jen dvou soketova deska je trosku minorita a v serverech sou zase rozmerove jine zdroje, primarne v hotswapech a rendunadaci a tak. Navic to chces narvat do 1U nebo 2U atam s atx zdrojem clovek moc nepochoditakze jedine sehnat redukci na 8pin pro napajeni VGA

Zdroj vrať a vyber si nějaký z těch, které mají 2 konektory pro CPU:https://bit.ly/3rfBw6x

Existuje redukce molex na 4 pinové napájení procesoru, tj. musely by se použít dvě tyto redukce, ale to není dobrý nápad, pokud nechcete vyhořet, viz. diskuze na CZC. Zajímalo by mně, k čemu bude sestava sloužit (256 GB RAM, 7x GK ?)

Nakonec firma, která mi poradila, takže vyřešeno. Stále nevím, jestli je to opravdu vyhovující a nebude to nějaký problém s vyhořením?Doporučila to, že ze zdroje zapojit 6pinový kabel ATX na 3 molexy. 2 molexy jsem zapojil jako do ventilátoru. A poslední molex jsem zapojil kabel od firmy: https://www.krup.cz/default.aspa z molexu do 4pinový ATX a přimo do základní desky, tam kde je 8 pin, dám 4pinový konektor. A zbytek 4pinový je volný. Zkoušel jsem startovat a zatím běží bez problému.Proto pro jistotu se na Vás ptám, jestli nebude s tím zvláštním kabelem nějak s procesorem či základní deskou vyhořet?

Redukce jsou vždy potenciální zbytečný problém navíc, kterému je lepší se vyhnout. Máš nový zdroj, tak ho jednoduše vyměň ve 14 denní zákonné lhůtě a nehledej rovnáky na vohejbáky.

Bože kriste. V souvislosti s tím se mi vybavili dvě věci. Jednak věta inspektora Trachy "nechte si ty rady, nechte si ty amatérské rady ! " a jednak text písně Jana Vodňanského, zpívané Leošem Suchařípou na prknech Činoherního divadla "dům hoří, dům plápolá, dědeček se češe .... "

V popisu redukce:"Kabely jsou určeny pro maximální proudové zatížení 2A, nehodí se k napájení zařízení s větším odběrem."Tohle řešení snad nechcete.

Takže já jsem napsal firmě eshopu, jestli se dá vrátit, a pokud ano, super.Prosím přesný odkaz ke koupi zdroju a prosim jedine od firmy SUNTECH, protože mi vymenuje jiny zdroj.

Pokud skutečně potřebuješ 750W zdroj (jsi si jistý?), tak na tom eshopu mají třeba tento:https://www.suntech.cz/produkt/440383-seasonic-f... Ten má 2x 4+4pin pro CPU.

Ono je vlastně celkem jedno, zda potřebuješ tak silný zdroj. Pustil jsi se do oživování starého žravého PC, které vyžaduje dva konektory, tak musíš mít i na zdroj, co je má. A u slabších je budeš hledat těžko.Také je otázkou, zda to celé má vlastně smysl, když ty dva CPU mají dohromady výkon nižší, než jeden R5 5600X, dokonce i než jeden R5 3600:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Xeon-E5-263... A to při zlomku spotřeby této staré technologické zajímavosti.

Než budete vyměňovat zdroj, mohl by jste popsat zbytek sestavy, alespoň použité GK?