Zdravím, prosím o radu. Mám Redmi 9C. Už jsem pochopil, že odstraněním z galerie soubory nemizí a musím je smazat i z koše, ok. Ovšem některá videa, která jsem dávno smazal, se mi stále nabízí, když např v msg rozkliknu možnost odeslat soubor. Tam je vidím! Ale nikde v galerii ani ve správci souborů je nenacházím. Tak kde všude si ten telefon bez mého vědomí a svolení ukládá všechny soubory a jak je mohu mít stoprocentně pod kontrolou? Kde ta smazaná videa mám ještě hledat, abych je mohl smazat nadobro??? Díky moc za odpověď.
Soubory se z koše mazat nemusí. Z koše zmizí časem samy. Jedině pokud chceš uvolnit místo hned, tak je musíš smazat i z koše. To platí i pro videa.
Děkuji, ovšem to vůbec není odpověď na mou otázku.
Je to odpověď na tvoje nepochopení práce s fotkami a videi pořízených kamerou v androidu.
To bys měl vědět ty, kam sis je uložil ... Použij program "Files" a prolez všechny umístění, interní i na případné kartě.
No, nevim jestli je navod "pouzij files a prolez..." zrovna pro lajka jako jsem ja dost pouzitrlny. no zkusim uvidim, diky
Já tam nepojedu, abych ti to hledal 🙁
nerikam ze tu mas jezdit, jen ze ten popis neni moc pro lajka... a ne nevim kam si to ukladam, jinak bych se neptal kam se to jeste muze ukladat...??
A zkusils to ??? Většina laiků to určitě zvládne, tam už není co popisovat. A můžeš zapojit kámoše ...
Běžně se v nastavení foťáku/videa volí, zda ukládá do interní paměti nebo na SD kartu. Stáhnout/zkopírovat/přesunout to taky můžeš leckam.Jinak, "do galerie" apod. aplikací se soubory neukládají, tam se vytváří jen knihovny (jakési odkazy), soubory jsou v interní paměti nebo na SD kartě nebo (i) někde v cloudu (Google Drive). Taky tam jsou někdy "thumbnails - náhledy".
Každopádně se nikam jinam neukládají, jsou ve složce DCIM/camera/. Když je dáš smazat, tak se na začátek názvu souboru akorát přidá "trashed.", což znamená, že je soubor v koši. Ale nikam se nepřesune ani nekopíruje. Je tam jen ten jeden.
Jen doplním, že musí prohledávat nejen interní paměť, ale i SD kartu. Záleží, co si v rámci stoprocentní kontroly nad soubory podle jeho vědomí a svolení nastavil v nastavení kamery.
A když se smažou přes Průzkumníka z PC, nebo přes Total Commander z telefonu (je zdarma a česky) tak zmizí nadobro, co vím.
Obecně platí, že jsi dostal správné informace: "smazané" soubory se nesmažou, ale přejmenují a zůstanou ve složce, kde byly před přejmenováním. Fyzicky smazány, tj. odstraněny z "koše" by měly být po 30 dnech automaticky.Nevím, jak je na tom redmi 9C. Některé mobily umožňují v nastaveních použití koše zakázat. Rozumné to není, ale možné ano.Další zajímavou úroveň problému odhalíš, když se ujistíš, že program ve kterém prohlížíš své úložiště má povolená opravdu všechna práva přístupu, včetně zobrazování skrytých souborů ve všech složkách. Nevím, zda to jde udělat na tvém mobilu a nevím, zda to jde udělat v programu files, nebo musíš stáhnout něco kvalitnějšího. Dobrých správců souborů je na google play dost, já ale používám total commander stažený z webu výrobce nebo z f-droid, protože ten na google playi má vnucená různá omezení. V něm bez potíží mohu nastavit, abych viděl "smazané" soubory.Proč můžeš vidět "smazaný"… soubor jako odeslatelný ve zprávách nevím, možná je to nějaký další problém navíc. Ale doporučil bych zkusit, jestli ty soubory které tam vidíš, odeslat opravdu jdou, nebo je to jen falešná nabídka. Ukázat celý příspěvek
Hele a kdy vycházíte z toho, že jsou to vifea pořízena daným mobilem? Stahované soubory vás nenapadly? A ne, nevím, kam vsude si to ten mobil uklada, nic extra jsem nenastavoval, nerozumím si s dotykovými telefony, proto jsem v proradně neasi, tak byste mohli vnimat, kdyz je nekdo ocividne lajk. Jen vím, že jsem třeba načapal jednu apku k úpravě videí, že si taky ukládá koncepty všech videí a to mi taky nevědomky zahlcovalo paměť... Tak se ptam, jestli jsou v mobilu jeste jine aplikace nebo uloziste, tod vse dekuji za pochopení.
Obecně není známo nic o tom, že by mobily běžně používaly něco jiného, než koš, tak jak ti bylo popsáno. Jednotlivé mobily nebo spíš aplikace to ovšem můžou mít jinak. Můžou mít vlastní koš, nebo nějak různě ukládat své soubory duplicitně bokem, tvořit si archivy, knihovny ... A nemusí po sobě tento svůj bordel uklidit po odinstalaci. Ale to už musíš řešit u každé jednotlivé apky tím, že se podíváš, není na to žádné pravidlo. Například spousta čteček e-knih nejen že ukládá stažené knížky duplicitně do knihovny, ale ukládá navíc do dočasných složek i celé rozečtené knížky. Je to debilní, většina lidí to vůbec neví, ale u knížek to skoro nevadí, ty moc místa nezaberou. Obecně máš tedy pravdu, v androidu je bordel. Ale nevím, jak moc má cenu, aby ses tomu věnoval. Existují i programy pro hledání duplicitních souborů, vynikající je SD maid. Použití ale není úplně jednoduché a ani bezrizikové.Jestli chceš mít svá data v bezpečí, tak nezapomeň, že když… eventuální skryté kopie něčeho nemůžeš najít ty, tím hůř je náhodou objeví někdo, kdo si na chvíli půjčí tvůj mobil. Ukázat celý příspěvek
Mockrát děkuji za plnohodnotnou odpověď. Přesně jste mě pochopil. Mi totiž připadá oproti moderním systémům mnohem praktičtější takový, jaký jsem používal např v sony ericsonu. Prostě veškeré soubory obsažené v zařízení i v externím, všechny naleznete ve správci souborů, od slova správce souborů, že:) Tam by se mělo dát svobodně manipulovat se všemi soubory a nikde jinde. Bohužel s příchodem dotykáčů trpím na spoustu nesmyslných postupů ovládání, teď už člověk u nového mobilu na nic nepřijde logickou cestou, ale jedině způsobem "pokus omyl", to na nich asi nejvíc nenávidím 😃 Každopádně díky moc za rady, mějte se :)
Ono to ale na androidu funguje úplně stejně, jen ty jsi to ovládání nepochopil. Soubory jsou opět na jednom místě, fotoaparát dává všechny fotky i videa do jediné složky. A k ní můžeš přistupovat např. z vestavěné galerie, z aplikace fotky google a stejně tak ze správce souborů. Ať kterýmkoliv z těch nástrojů uděláš změnu, projeví se i ve všech ostatních a nedělá to žádné další kopie.
jo a jen bych doplnil - nejde o to, kdyby měl mobil nekdo v rukou, spise abych se furt neohlizel za sebe, at nektery ten nahled nahodou neni videt 😃
"v androidu je bordel"Windows to dělá stejně. Pokud tazatel někdy používal počítač s Windows, nemělo by to být pro něj žádné překvapení - smartphone je prostě malý počítač.
Laik, ne lajk. Pokud přiznáváš, že si nerozumíš s dotykovými telefony, jak si představuješ mít je stoprocentně pod kontrolou?
Mít 100% pod kontrolou své soubory v mobilu znamená, že ve správě souborů, od slov spravovat soubory, budu mít možnost manipulovat a kontrolovat 100% všech souborů v zařízení i v externím úložišti. Nikde jinde! Toto by znamenalo mít stoprocentní kontrolu. Ještě něco jste nepochopil? rád dovysvětlím...
A co přesně nemáš správcem souborů pod 100% kontrolou? Co ti nefunguje, jak by mělo?
To je samozřejmě 100% nesmysl. Možnost manipulovat a spravovat 100 % souborů nemáš. A z dobrých důvodů mnoho souborů ani nevidíš. Jak ti radili už nahoře - když chceš vědět, kde přesně jsou videa uložena, vyhledej všechny .mp4, .avi apod. v celém telefonu správcem souborů. A jestli si opravdu tak zoufale nerozumíš s dotykovými telefony, požádej nějakého školáka, ať s k tomu s tebou na půl hodiny sedne.
Nemáte aktivní zálohování fotek a videí do Google Photos (nebo jiného cloudu Xiaomi, OneDrive aj.)? Pokud takové fotky a videa smažete nějakou proprietární aplikací galerie nebo správcem souborů, tak se smažou jen lokálně, ale na serverech Google zůstanou. A jste si jistý, že smazané soubory se v telefonu skutečně nacházejí a nejedná se jen o pouhé zapomenuté náhledy, zkusil jste takové video někomu poslat?
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.