» Poradna » Programy

Red hat a zaciatosnik ...

Cafte , idem zase pootravovat. No mam na polici uz rok Red Hat 9, aky je vas strucny a vecny nazor na tuto distribuciu? Ďakujem

Odpovědi na otázku

1/ to slovo "rok" znamena ze bude zastarala(rozhodne min nez winxp...).2/Red Hat je fuj fuj fuj na zacatek skus suse nebo mandrake a pak prejdi na neco lepsiho(Gentoo, Slackware, Debian, Source Mage...)

Ja osobne RedHat nerad. Kdo si zvykne na lepsi tak by se uz k teto ponekud zmatecne distribuci asi nevratil. Ale na druhou stranu je RedHat jedna z dobre prizpusobitelnych distribuci. A zacatecnik ji dle meho zvladne instalovat bez problemu. Jestli mas cas a chut, klidne experimentuj... vzdycky mas moznost prejit na jinou distribuci a vzdy se neco naucis (tedy snad krome pripadu, kdyz budes instalovat Mandrake). Svet Linuxu je svet volby.

Neviem preco nemate radi RedHat, podla mna je to urcite lepsia volba ako MDK. Je to celkom zrozumitelne konfigurovatelne, jediny problem pre zaciatocnika je ze neobsahuje ziadne Audio/Video kodeky to moze byt problem. Nie su tam ani ziadne slusne multimedialne prehravace. Ja odporucam Debian (Xandros) alebo Slacware. V ziadnom pripade MDK.

Slackware pro uplnyho zacatecnika? vzdyt si ani nebude schopnej vybrat jaky baliky tam ma nainstalovat... a bez konfiguracnich utilitek si ani neuprdne...Rozhodne neni dobry si rict ze s pocitacem(woknama) delam dlouho ze si muzu vzit nejakou "guru" distribuci na zacatek. to je jako uchazet se o misto pilota Boeingu 747-400 a do zivotopisu napsat ze litat sice neumis ale ze uz celkem dlouho jezdis autem... taky nejdriv zacnes Cessnou

Mas pravdu mozno som to trochu prehnal Ale je tu este moznost pouzit Slax LIVE a naistalovat to na disk, cele je to pekne v cestine.

Pouzit se da, ale dal bych prednost necemu novejsimu.

K otazke: noooo... zmatečná... čítal som recenziu, súhlasím... ale rad recenziu preverim u uzivatelov. Skusim splasit suse 9.1 Pro CZ. Tahks all. Case closed.