» Poradna » Ostatní

Recyklace elektroniky - vůbec nechápu.

Jak někdo může mít srdce do přistaveného kontejneru v obci vyhodit svůj starší mobilní nebo tak drahou věc jako je počítač. V životě jsem ještě nic z elektroniky nic nevyhodil, vždycky to přece můžu prodat např. lidem, kteří nemají peníze na nový drahý počítač nebo nový drahý mobilní telefon.

Svůj 1. mobilní telefon Dancall sentiment.blog.mobilmania.cz ... jsem daroval teprve loni svým rodičům a k plné spokojenosti ho používají doteď.

Digitální hodinky z roku 1981 používám dodnes, pouze mi odešel řemínek, tak jsem zakoupil náhradní a hodinky slouží k plnné spokojenosti. Kalkulačku z roku 1984 používám dodnes. Videorekorder VHS Sony z roku 1992 používám dodnes a DVD ani nepotřebuji, když na film se můžu podívat zdarma v TV.

Odpovědi na otázku

tak zkus někde udat třeba Pentium 100Mhz se 32MB ram nebo tak něco. Poptáš se po okolí a zjistíš, že buď to nikdo nechce ani zadarmo, nebo by to sice chtěl ale to bys mu to musel přivézt - na to má málokdo čas.

Moje letitá kalkulačka časem prostě přestala fungovat a zcela logicky putovala do sběrného dvora, neb 1) oprava se nevyplatí, když si technik řekne 500,- za hoďku a víc a nové Casio stojí 300,- a je lepší.

DVD možná nepotřebuješ ty, ale v době levných DVD z novin je přehrávač nebo mechanika DVD pro mnohé nepostradatelná a to i pro práci.

Mobil Philips Fizz - taky letité pádlo - odešla baterka, nějaký čas fungoval se samodomo baterkou, ale nakonec i to vzalo za své a opět putoval do Asekolu.

Tím neříkám, že je normální vyhodit půl roku starý mobil, ale je potřeba se na to dívat i z jiného úhlu pohledu.

Ono hodinky z roku 1981 mohou, ale taky nemusí po tak dlouhém používání vypadat nositelně a třeba kalkulačka s léty "omletými" čísílky, vybledlým displejem a "ošustěným" softva průhledným krytem displeje taky není zrovna k použití i když zrovna náhodou funguje.

Nemá cenu odpovídat: [88.102.148.xxx] - nudící se individuum "Pavelka" opět řádí...

... a k tomu se přidal další spratek janyczkaaa...

Ale musíš uznat, že je to celkem roztomilé řádění ne ? Na rozdíl od radících typu: uč se.

Ten. - vysvětli mě, co je roztomilého na debilovy, který neumí ani česky.
A nezlob se, to neplatí na tebe, ale na janyczkaaa - spratky tady nepotřebujeme - jenom zadělávají poradnu.
A jenom se mrkni na dnešek, jak se vyřádil.

re-a, toto není poradna i když se tak nazývá, toto je hyde park, kde se sem tam dobereš rady. Nebo máš jiný názor ?

Mobil mám asi 5 let,zatím funguje,i když na odřeným displayi už toho moc nepřečtu,ale jeho předchůdce šel do kontejneru,stejně jako video,který stačilo seřídit,analog.satelit,stará TV,pár kalkulaček apod.Ještě si pamatuju,jak jsme před cca20 lety žasli,jak můžou Němci vyhodit funkční mrazák nebo TV.Na počítači mám za 15 let 2.bednu,ale máloco z vnitřků jsem rozdal-většinu jsem vyhodil.Je pravda,že z posledního monitoru jsem si vyndal pár kondíků,ale jinak šel taky do sběru-fungoval,ale nikdo ho nechtěl ani zadarmo.Ale svojí 30let starou Casio FX-80 se žlutým plexi mám v šufleti-nevim,co by se stalo,kdybych do ní dal baterky,ale je mi jí líto.

Ja to davam do popelnice vzdycky vecer nahoru. Pak se kocham, jak se o to cikani skubou.

To, co popisujes, ale neni recyklace nybrz vyhazovani. Recyklace vypada docista jinak

Jinak zajimavy nazor, nenosis taky svetry a tricka po dedeckovi? Nektere k noseni urcite budou Spotrebni elektronika se jmenuje spotrebni, protoze se tak k ni chovame. Kdyby se takto chovali vsichni, tak mi ver, ze PC dneska nekoupis za 15k a mobil nema kazde dite...

Proč vyhazovat věci, které ještě mohou někomu dobře posloužit? Já např. místo žárovek stále používám lojové svíčky, místo na telku čumím po večerech do staré trouby a tento příspěvek právě píšu na psacím stroji zn. Olympia Simplex z roku 1979