» Poradna » Notebooky

Recovery oddíl na notebooku

Ahoj,dostal jsem nový notebook HP 840 G3 - mám tam SSD 256GB (což není mnoho). Mám tam mimo systémového disku i disk HP_Recovery (20 GB) a HP_Tools (2 GB). Po prvním spuštění jsem si udělal bitovou kopii Win 7 a po upgrade jsem udělal bitovou kopii Win 10. Je potřeba tyto dva HP disky zachovat, nebo je můžu odstranit a zvětšit si místo na disku?Já myslím že ano, ale rád si nechám poradit od zkušenějších :)DíkyPacky

Odpovědi na otázku

Ak šáhneš do veľkosti oddielov, zmeníš disky, tak sa rozlúč s bitovými zálohami. Budú ti naprd. V prvom sektore (zavádzači) sú totižto zapísané na nízkej úrovni veškeré dáta o mašine, Bios, delené oddielov a HW. Tieto dáta sa dajú zmeniť jedine forenznou metódou v strojovom kóde, na čo bežný užívateľ nemá a nikdy nebude mať dostatok mozgových "závitov".

OK - a když se jen zbavím obsahu toho recovery disku, tak by to asi mělo být v pohodě, ne? Ale já mám pocit, že když jsem to dělal na jinym počítači (používám Acronis), tak jsem image 100GB disku "nahrál" na 250GB a v Acronisu pak už jen "roztáhnul" velikost disku na 250GB. Bitovou kopii jsem dělal jen ze systémového disku - z těch dvou malých ne ...

Klidně je smázni. S bitovou kopií OS to nemá nic společného. A ušetřené místo ti přijde určitě vhod..