Receiver + aktívne repro

Ahojte.

Zaujímalo by ma či je ok ak by som pripojil receiver na aktívne repro. Potrebujem zapojiť Popcorn Hour a Xbox360 aby išiel zvuk 5.1
Repro sú tieto
[url]www.pc.sk ...
a receiver by tam bol tento
[url="www.amazon.com ... Yamaha RX-V363BL 500 Watt 5.1-Channel Home Theater Receiver: Electronics[/url]
[url]ishop.nay.sk ...
[url]reviews.cnet.com ...

Ja viem že repro niesú žiaden zázrak, ale zatiaľ stačia, upgrade sa plánuje na budúci rok :) Len by som potreboval vedieť či je to ok, keďže sú to aktívne repro napojené od subwoofera, či sa nemôže stať niečo zlé keď medzi popcorn a repro zapojím receiver aby som z toho dostal 5.1 zvuk. S receivermi nemám moc skúseností, tak by ma zaujímalo či je to teda vôbec možné zapojiť, aj ked myslím že áno ale pre istotu.
Strašne moc ďakujem za info.

Odpovědi na otázku

Vlastní reproduktory jsou pasivní, problém s připojením nebude. SW by měl mít samostatný vstup, tak by měl jít také připojit. Pouze nebuděš využívat vestavěné zesilovače pro efektové kanály.

takze v podstate zosilovac v subwooferi uz nebude na nic a woofer bude fungovat ako pasivny reprak, nie? super ak to takto pojde a buduci rok sa poriesia ine repro :D

Standardní výstup z AVR pro SW je tzv. nízkoúrovňový, takže SW potřebuje zesilovač. Vestavěný zesilovaž v SW použiješ pouze pro něj.

ok. to je v pohode, ked to bude takto fungovat.

Takže kúpené (mali posledný kus nebol ani vystavený ale v krabici naspodu v polici), zapojené a hrá to lepšie ako som čakal, 1080p film DTS zvukom nemá chybu. Ďakujem za rady :D