Realtek, ovladače jsou, zvuk nejde

Mám doma na opravu pc HP pro 3010 mt a je v něm zvuk karta realtek alc888 pod systémem w7 32 bit. Ovladače nainstalované ale zvuk pořád nejde. Windows a správce zařízení nehlásí problém. Občas se vyjímečně stane, když je pc delší dobu vypnuté, tak zvuk funguje po startu systému. Stačí ale restartovat pc a zvuk nejde. Když třeba zapnu mozillu a klipy v mixéru na seznamu a ve windows zapnu kartu zvuky, tak vidím jak u realtek repráků je aktivní zelený sloupec, ale zvuk z repráků nejde. Zkoušel jsem několik ovladačů, problém přetrvává. Už jsem z toho zoufalý a proto se ptám znalých věci, co by mi poradili?

Odpovědi na otázku

Může to být způsobeno i špatným kontaktem mezi konektorem a zdířkou nebo vadným kabelem k reprobedně. Zkus místo repra zapojit sluchátka.

Sluchátka jsem zkoušel, nejdou. Zkoušel jsem i jiné repráky, nejdou. zvláštní je, že windows nehlásí žádný problém.

Zkusil bych, jestli problém přetrvává i pod jiným operačním systémem - vyloučíš tak případnou chybu ve Windows: Nabootovat z Hirens BootCD ( http://www.hirensbootcd.org/download/ ), v menu zvolit MiniXP (obdoba Windows XP) a přehrát nějaký audio soubor. Nebo použít nějakou Live distribuci Linuxu.

Podivej se do vyberu zarizeni pro prehravani zvuku. Nekdy se mi to prepne na hdmi. Pak zvuk vidim ale neslysim a win hlasi vse OK.

Meldiku,také si myslím že je to tento problém. Mohl bys mi napsat, kde to nastavení ve win7 najdu?

Veď sa pozri do ovl. panelov, konkt. zvuk/prehrávanie. Nie raz som videl u mikrofonu stlmený zvuk, ale na výstupu nie

Lubokubo,nějak nejsem chytrý z Tvé rady. Karta zvuky/mikrofon nezapojeno.K pc není připojen mikrofon. Karta přehrávání reproduktory realtek,výchozí zařízení, nastavení 100%. Ve stejné kartě je i hdmi výstup/připraveno a já si myslím, že problémy způsobuje tento hdmi ovladač, neb v pc žádný hdmi výstup není. Zajímalo by mne, jak jen tento hdmi ovladač odinstalovat a nechat v pc jen ovladače pro repráky?Zkoušel jsem všechno možné, ale win7 hrásí že ovladače zvuku jsou OKa že jsou funkční. Také by mne zajímalo, jestli by šel zapojit zvuk z windows a zakázat kartu realtek?

Odviruj ten počítač, nebo udělej novou instalaciMěl jsem zavirovanej PC a zvuk mi taky nešel. Jednou jsem vydražil super základní desku na aukru, prodávající napsal ,že mu nejde zvukovka a přidal k tomu novou PCI zvukovku, nikdo to nechtěl vydražit, vydražil jsem do za 500,-Kč i s poštovným, po instalaci win integrovaná zvukovka normálně makala, ale on to nechtěl řešit (myslel si že je v háji),proto koupil novou.máš dvě možnosti - je v háji, nebo jsi zavirovanej

Já si myslím, že pc není zavirované. Ale není problém ho projet antivirem.Chci se zeptat, jestli v pc, kde je několik účtů, nemůže právě těch několik účtů vypínat zvuk, i když se realtek tváří, že zvuk normálně funguje. Třeba u služeb antiviru nebo windows update je u karty služby přihlášení zaškrtnuté místní systémový účet. U služby zvuk je služby zvuk je tento účet a heslo o 15 znacích.?

To já nevím, ale protože má PC několik účtů, tak bych dal novou instalaci Win. Ty účty nedělají dobrotu, mám s nima špatný zkušenosti. Jestli nechceš instalovat Win, jestli nepomůže odvirování, tak sehnat jinou zvukovku.--------------------------------------------------Jestli poslední nová instalace Windows byla udělána déle jak před rokem, tak nekompromysně nová instalace Windows

Kurzor nad reproduktorem v oznamovací oblasti - zařízení pro přehrávání. Tady zkontroluj zda je fajfka u správného zařízení. Ostatní zařízení můžeš klidně zakázat (například SPDIF výztup, HDMI výstup), skrze submenu (pravé tlačítko myši). Ve vlastnostech zařízení pak zkontroluj úroveň hlasitosti. Pokud je aktivní globální mute, mělo by se to poznat i na ikoně mute u jednotlivých zařízení. Pro všechny případy můžeš zkontrolovat i vlastní audio mixer (opět kurzor nad reproduktorem v oznamovací oblasti - směšovač hlasitosti).

Přesně takto je zvuk nastaven. Jak píšu, windows se tváří že zvuk normálně funguje. ale zvuk nevyvhází z beden.

zavirovanej počítač, nebo zvukovka koodvirovat PC nebo nová instalace Win, nebo koupit zvukovou kartu (PCIe, PCI, USB)

zkus odinstalovat ovladače na zvuk a zkus je nainstalovat přes slimdrivers popřípadě přes driver booster , někdy se povede , někdy ne , mě to vždycky šlo přes slimdrivers

To sem zkoušel zakázat zařízení, odinstalovat ovladač a zase nainstalovat a pořád zvuk z pc nevychází, i když ovladače fungují a ve správci zařízení vše OK. Ještě mne napadlo, jestli to nemůže způsobovat nějaký zbytek starých ovladačů nebo zbytek z nějaké instalované hry?

a mas spravne zapojene a pustene reproduktory? mas zesileny zvuk?

Ano.

Doufám, že se někdo ještě pokusí mi poradit.Po čisté instalaci w7 do pc HP pro 3010 mt zvuk jde. Zatím nenainstlovány ovladače realtek. PC vypnu a pak zase zapnu, tak zvuk nejde. Z tohoto stavu pc restartuji (nevypnu PC), tak pak zvuk jde. Pokud převedu PC do režimu spánku a pak ho po chvíli probudím, tak zvuk nejde. Z toho mi plyne, že PC nějakým způsobem při vypnutí a opětovném zapnutí asi nepustí do výstupu signál. Správce zařízení nehlásí problém. Ptám se zde znalých pc, jestli se setkali s podobným problémem a zda by my mohli poradit řešení.

Zvukovka ko, pracuje na principu náhodných výbuchů, zakázat v biosu a dát jinou do základná desky.

To bych rád, dokonce doma mám jednu zvukovku, ale deska v pc od HP nemá sběrnici pro zvukovou kartu. Napadlo mne, jestli problém nezbůsobuje hybernace systému. Také mne napadá problém, jestli se výstup zvuku nepřepíná do režimu hdmi, protože na kartě zvuk/přehrávání je výstup pro hdmi, který v jiném pc není a v tomto pc na desce také není hdmi. A ještě mne napadá, jestli windows nějak nevypíná zvuk. kartu podobně jako se dá nastavit vypínání síťové karty?

ne, zvukovka vadná. Ty základní desky HP stojí za prd. Oni to tak prodávaj, je to levný. Ta deska opravdu nemá PCI ?

V pc je pci express, kde je teď grafická karta. Pci tam opravdu není. V pc je nějaká neznačková záladní deska.

http://www.czc.cz/zvukove-a-televizni-karty... 4World C-Media CMI8738, 4-kanál, PCI .... 237,-KčAXAGO ADA-20 ... USB ... 269,-Kč (kupoval jsem do notebooku, ani moc netopila)

Tak jsem si půjčil toto:http://www.czc.cz/axago-ada-15-usb2-0/15216... A problém se zvukem ve w7 je vyřešen.Přes usb kartu zvuk funguje normálně.Děkuji všem za rady a snahu mi pomoci.