» Poradna » Programy

Realtek odinstalace

Ahoj,Omylem jsem odinstaloval Realtek High Definition Audio.projeví se to nějak na nastavení počítače?Právě si stahuju nový setup přímo z jejich stránek.Jakmile ho nainstaluji nastaví se sám nebo ho nějak musím nastavit? Díky

Odpovědi na otázku

Omylem odinstaloval? Ne, vrtal jsi do něčeho, čemu nerozumíš. A ano, prostě ho nainstaluj znovu a bude to ok.

Ale nevím co myslíš tím "z jejich stránek". Ovladače se zásadně stahují z webu výrobce základní desky pro konkrétní typ desky.

jo no, ale v případě realteku to na stránkách výrobce desky bude copy paste toho co je nastránkách realteku. Možná jediný rozdíl bude, že tam bude nějaká stará neaktualizovaná verze, ale v tomto případě je to jedno.

Může/nemusí, každopádně to ale bude verze, která je ověřená s jeho deskou. Teoreticky je možné, že by novější nemusela fungovat správně.

A nastaví se sám nebo ne?

Ve výchozím stavu to bude funkční. Nastavit si musíš jen to, co bys ty chtěl nějak jinak. Třeba aktivovat nějaké efekty, upravit hlasitost, vyvážení, ekvalizér. Ale na to aby to hrálo, nemusíš dělat vůbec nic.

Díky moc.