» Poradna » Programy

Realtek HD Audio manager

Zdravim. Mam taky problem s audio managerom od Realtek - prestal mi fungovat predny panel na PC skrinke (vystup na sluchadla)... ide o to ze je potrebne v tom managerovi na karte audio I/O kliknut na tool vedla "analog" a tam potom odskrtnut "disable front panel jack detection". Potial by to bolo cool ale akosi tam nemam tu ikonku "tool" vedla slova "analog"
Predny panel fungoval ale posr*lo sa to instalaciou novsej verzie ovladacov zvukovky. Uz som skusil vratit spat ovladace, dat najnovsie ovladace ale furt tam ta ikonka nieje zobrazena.

Odpovědi na otázku

nikto?

Bohužel.... Mám v kompu taky Realtek HDA, ale s tímhle problémem jsem se zatím nesetkal. Jedině bych zkusil znovu kompletně odinstalovat všechny ovladače zvukovky, restartovat komp a nainstalovat ty nové drivery ještě jednou. BTW, o jaký zvukový chip se konkrétně jedná?

Liam

Skusil by som odpojit drotiky k prednemu panelu na doske ,restart PC a znovu ich zapojit.

A čo myslíš že by sa tým vyriešilo?!

Ještě jsem zapomněl - ovladače chipsetu máš korektně nainstalovaný? Jedná se o Win XP nebo Vista?

ide o XP, chipset je korektne naistalovany, este skusim odpojit tie draty... ale fakt som z toho mimo. Najprv som myslel ze je to len graficka chyba interface toho manageru ale kedze to robia viacere verzie tak... nevie nahodou niekto popripade nazov kluca v registroch ktorym sa prepina ta hodnota 1/0? nejake som uz skusil ale bezvysledne.

Tak nekoniec to vyriesilo stiahnute ovladacov zvukovky z webu asusu (doska) a nie priamo od realteku (aj ked podla by mali byt totozne). Kazdopadne som rad ze to zas frci jak ma a dakujem vsetkym za snahu pomoct.

Tak tohle mě nenapadlo... Chybička se vloudila

Liam