Realtek audio

ahoj.nemohu za nic na světě nainstalovat ovladače integrované audio karty v základní desce (Asus tuf b450 pro gaming) tak, aby mě fungoval HD manager.ono taky zmizela realtek audio console ve windows - ani ta nejde nainstalovat. bez toho je zvuk jaksi utlumenej a hnusnej.další komponenty: ryzen5 2600, gtx1070, 16GB ram, win 10 (1903) pro.Máte někdo podobnou zkušenost?Byla bych vděčná za každou DOBROU radu.

Odpovědi na otázku

Dodatečný SW si stáhni a nainstaluj z MS Store. ☺

ano, to jsem zkoušela u realtek audio console.píše mě to, že nelze instalovat.tváří se to, že to je nainstalovaný, ale asi není.nikde nemám spouštěcí ikonu, nic. nedostanu se k žádnýmu equalizeru atd.

Zkus to driver easy sice nejse zastánce těchto programů,ale hledal jsem ovladače na síťovou kartu na Win.7 a pořád mě to odkazovalo na tento program,tak jsem ho zkusil a super aktualizoval jsem tím vše potřebné. Tak jsem ho zkusil i na Win.10 a i když podle správce zařízení vše bylo aktuální,tak nebylo a tu byla síťová karta ovladače z roku 2015 a tímto se to aktualizovalo na ovladače 2020. Ve free verzi to stahování je sice pomalé a některé ovladače je třeba nainstalovat ručně,ale stačí jen zadat cestu ke staženým ovladačům ve správci zařízení tím programem a hotovo. https://www.drivereasy.com/

když já nemám ráda tydlencty "easyvšechno" věci.nemám ráda třeba ani ikonky na ploše mám tam pouze - tento počítač, koš a tři aktuáni hry, který hraju. nic víc.

To nic neni. Nekteri lide nemaji ani plochu, ani Windows.

Tak jsem je spočítal. Mám jich na ploše přesně 129, včetně adresářů a linků. ☺

když já bych neviděla skrze těch miliónů ikonek na svou krásnou plochu, kterou používám současně jako obraz, chichi ale taky je to asi přežitek z dob minulých, kdy miliony ikonek prý zpomalovalo komp?

Zdá se, že o tom něco víš. ☺

no byla kolem toho nějaká debata/hysterie.dnes to asi nemá cenu řešit.ale dříve v dobách co jsem měla 80386, 33Mhz, 4MB RAM.co myslíte?

Nic takového nikdy nebylo a ty seš ženská asi tak, jako já poslanec... Trapný trolling...

ZP!

tak to je ti asi 15let, že nevíš, že se o tom nemluvilo.no tak jako standartní ženská, co ty si asi představuješ fakt nejsem.

Taky nevím, o čem se nemluvilo. Možná proto, že se o tom nemluvilo. '...jako standartní ženská', opravdu standartní?

Ráno to rozloží a vyvěsí na stožár. Večer stáhnout ze stožáru a složí. Spratek nepozná význam slova: "standarta".

ano, píše se standardní, moje chyba.jinak jste ale chudinky... s malým ch - jako chuj.

Jelikož mám taky desku asus,tak jsem to zkoušel automaticky tímto to mě však po skenování psalo,že je vše ok nebylo.https://www.asus.com/support/FAQ/1015597/

ani po instalaci ovladačů z asus.com se nedostanu k realtek hd manageru...koukám po gůglu, a řeší to dost lidí.satanžel diskutují v jazyku anglickém, mnou slabě znalém.

Pohledej a zkus spustit:C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exeOtevře-li se manager, udělej si zástupce tohoto souboru na plochu.Mnoho lidí má podobné problémy, snad to nějakou aktualizací v dohledné době opraví...

ano, právě přesně tenhle soubor (RtkNGUI64.exe) já nemám.dříve jsem to dělala tak, že jsem ten exe soubor davala do "po spuštění", když se nechtěl spouštět sám. mít to na ploše? neusnula bych.jenže jak povidám, nemám ho.

Teď jsem si to opět ověřil, nejnovější ovladač s podpůrnou aplikací od Realtek je funkční, jen je potřeba spustit soubor pro zobrazení okna nastavení, na který jsem výše upozornil.Poslední ovladač: 6.0.8967.1Stránka pro stažení: https://codecpack.co/download/realtek-audio-dr... Doporučuji před instalací ve "Správce Zařízení" odinstalovat nainstalované audio zařízení. Pak teprve spustit instalaci nového ovladače. Měl by se nainstalovat ovladač WHQL s datem vydání 9. 6. 2020.

... je to ovladač už upravený pro Windows 10_64 ver. 2004

děkuji...asi stejně nejdřív přeinstaluji načisto windows a pak to tam začnu rvát.

tyjo, jaktože jsem na tuhle stránku vůbec nanerazila?moc děkuji.

Majkrosoftu se už nelíbilo, že instalační balík ovladačů Realtek začínal nabývat naprosto nebývalých a gigantických rozměrů, přestože se jednalo o pouhopouhý ovladač D/A převodníku (to co je dnes na MB bych se neodvážil nazvat skutečnou zvukovkou) a malý ovládací panýlek Realtek. Tak začíná tyhle praktiky "zařezávat" nejen u Realtek, ale i třeba u Nvidia, kdy je potřeba část SW také stáhnout z MS store, pokud to někdo fakt vyžaduje. MS prostě nechce, aby byl na disku zbytečný balast, který se pak ještě musí někde rozbalit a nainstalovat a tak nařídil aby nově byly instalovány jen holé ovladače a výrobce donutil zkrouhnout jejich velikost. Tím došlo k odstranění např. Controll panelu Realtek z některých ovladačů a je třeba to sosnout z MS storu. Taky je třeba zkontrolovat, jestli cpu správnou verzi ovladače do správné verze Windows 10. Nejsou totiž desítky jako desítky i když se tak jmenují dnes už všechny verze X let nazpátek. Když budu cpát nový ovladač do starých desítek, je to podobné jako kdybych ho chtěl narvat do Win XP či Vista.☺

jenže když si chci stáhnout realtek control panel z MSstore, tak mi to říká, že instalace není možná, že už to nainstalovaný je...akorát, že já ho nikde nevidím/nemůžu otevřít.

stahni driver k desce od výrobce, ve windowsech ve správci odistaluj ovladače, a nainstaluj správný, nic na tom není

Rada neřeší problém. Na stránce výrobce je sice ovladač, ale výrazně okleštěný, bez nastavovací aplikace. Tedy bez ovládacího panelu audio.Tazatel nepotřeboval vlastní ovladač, ten má funkční, ale meritum věci je, že potřeboval právě ovládací panel audio.

je to na stránkách výrobce, nečumte furt na 80mega pro win10 ale na win7 to má 470mega a je to stejná verze normáně to pojede

zrovna bych i upgradoval bios když už tam sem...

ano, bios a chipset sem aktualizovala už dříve. jen to audio vázne.

6.0.1.8536 - hooodně stará verze (více než dva roky). Tu bych si do Win10 2004 určitě neinstaloval. Zvlášť, když Realtek vydal upravený ovladač 6.0.8967.1 určený právě do Win10_64 ver. 2004

no a? hlavně že tam bude mít realtek manager a co že to je starý dva roky, takovej realtek ti jak zvukovka tak i sítovka pojede s driverem z roku raz dva

Asi na starších deskách ano. Mnoho nových desek je osazeno broukem ALC1220, o kterém v době vydání těch historických ovladačů ještě nikdo nevěděl. Howgh.

ano ano, vím, že tam maj ovladače pro win7, který hd manager obsahují a je funkční. ale jak píšete. mám brouka ALC1220 a nebyla sem si jistá, zda bych se nějak neochuzovala na zvuku tím starším ovladačem...až dám do kupy čistou instalaci widows, tak postahuji ty nové, co jste postnul a uvidime.

K novému čipu treba aj podporu v tom manageri a to asi viazne. Podobný problém je aj so sieťovkami, ktoré majú svoj vlastný manager.

přesně

Realtek driver se všema jeho proprietama + odemčený Creative Sound Blaster X-Fi MB5 software (nemusíš používat pokud nechceš, ale je to bonus)...https://github.com/AlanFinotty1995/AAFRealte...

jsem ráda, že někteří z vás odpovídají k věci a těm děkuji.nechápu ty, co se mě snaží zesměšnit a nazývají trollem. s nima bych se chtěla vážně potkat osobně a potvrdit si tak svůj názor na ně.