» Poradna » Windows (a jiné OS)

Re-instal windows

Snažím se přeinstalovat windows 10. (mám origo) Mám jedne disk, kde jsou nainstalované Windowsy 10 ale potřebuji přeinstalovat. POkud to zkusím z plochy, tak mi to píše, že nelze ověřit product key. pokud to chci reinstalovat z biosu, hodí to hlášku windows failed to start. chyba ma kod: Error 0xc0000098, ///system/drivers/bfadi.sys. googlim zkouší vše možné a prostě k instalaci widlí, se nedostanu, pokaždé to má nějakou hlášku o chybě. jedná se o Windowsy na USB disku. ORIGINální. nějaké nápady? už nevím, če ho se chytnou, odpojil jsem i ostatní disky. google ani youtube mi nepomohl

Odpovědi na otázku

mas usb disk, ten co MS dodava k licencii windows? Tento? https://www.bhphotovideo.com/c/product/1513619-REG/mic... pichni ho do USB, pri boote pocitaca zapni boot menu, tam vyber bootovanie z USB, nabehne ti instalacia, zadas licencne cislo, next next done. Ak ti to nejde, zober to do servisu, lebo chyba je s vysokou pravdepodobnostou v tebe.

ne u mě to určitě není. když to píchnu do usb, chci bootnout, tak mi to právě (poloadingu) napíše tuhle hlášku. K INSTALACI SE ANI NEDOSTANU

tak mas zle instalacne medium, alebo hw zavadu v pocitaci.

Co to je "origo" ??? Co to je "z plochy" ??? Jak instaluješ z BIOSU ??? Jak se W10 dostaly na flešku ??? Mimochodem, aktuální originální W10 lze stáhnout z webu včetně vytvoření flešky.

Z plochy se Windows neinstalují. A z BIOSu taky ne. Instalují se ze správně vytvořeného instalačního DVD nebo USB flash.

mám originální USB od windows včetně klíče. dřív jsem takto instaloval a vše v pohodě

Klíč není potřeba. Možná ta flash je poškozená. Vytvoř si novou pomocí MS média Creation Tool.

Vytvořte si nové instalační USB pomocí nástroje od MS:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...