» Poradna » Ostatní

RC auto nejede

Ahoj, koupil jsem dceři k ježškovi RC model auta a nedaří se mě ho zprovoznit. Nemám s tím žádnou zkušenost. Jediné co funguje, je natáčení kol, rozjet se však odmítá. Kromě volantu a plynu jsou na ovladači ještě další čtyři tlačítka (TH TRIM a ST TRIM) což také nevím k čemu přesně slouží, ale jejich pomačkání k ničemu nevedlo. Jestli mi někdo poradíte, jinak to bude vánoční fail .

Odpovědi na otázku

Ahoj Honzo,TRIM slouží k tomu aby RC model nezatáčel pouze do jedné strany, ale aby se dané směry vyvážily a auto jelo rovně. Co to je za model auta? Nějaké bližší informace...

Brave Pro, 1/18TH scale electric car

Je to toto, akorát mám jinou kastli. https://www.youtube.com/watch

Takoveto informace se zjistuji pred nakupem behem vyberu... coz by ti pomohlo vybrat alespon trosku slusny model, toto bude spis nejaka hracka.No ale hlavne, toto je poradna zamerena na problemy s pocitaci, ne modelarske forum.

Tak pravdu máš, hračka to je, stála jen 2500,-Kč. Za ty peníze by to snad, ale jet trochu mohlo ne?

Nez to zamknou/smazou tak alespon posli co je to za typ, kdyz to ma uz i triy, je mozne ze uz to pouziva slusnejsi regulator, ktery jen neni nakalibrovany... a mimochodem, co rika na toto tema manual?P.s. jeste jedna zasadn pouzka, vzdy se prvni zapina a posledni vypina vysilacka, ne naopak (tj. prvne model pak vysilacka).

Manuál je v AJ a co se týče zprovoznění je dost strohý. Pokud by to vůbec nereagovalo, ale ono to zatáčí, ale přitom nechce jet. To mě mate.

Kabéy mezi regulatorem a motorem v poradku? Motor OK? Pokud je to klasicky stejnosmerny motor s komutatirem (u tak levnehi modelu bude stezi BLDC) tak by se me roztocit po pripojeni stejnosmernehi napeti.

na tyhle dotazy slouží http://www.rcmania.cz/

Jasně, zkusím to i tam. Zde jsem už poradil hromadě lidí s jejich problémem a vím, že se tu vyskytují Ferdové Mravenci, kteří všemu rozumí, tak jsem to zkusil.

když je to k ježíškovi tak přeci ještě nemůže fungovat... rozjede se až po vybalení pod stromečkem..P.S. "vždycky jsem chtěl auto na vysílačku, tak jsem ho dceři koupil k vánocům.. nevydržel jsem to a chtěl si zajezdit už teď ale nejede to.. "

Tvé asociace jsou sice logické, ale mylné. Auto mám koupené už od léta, ale nyní jsem ho chtěl pro jistotu vyzkoušet, aby právě nedošlo k tomu k čemuž došlo. Stejně jako, že nehraji počítačové hry, byť moje první PC bylo ZX Spectrum, tak mě neberou tyto ani podobné hračky.

RC modely a RC modelářství už byly i za doby ZS X Spectra, PMD85...

tehdy ale pro děcka byla autíčka spíš na kabel. Takové to ovládání kde motor ap. šel asi kabelem a volant ovládal kola bovdenem.

Měl jsem z NDR policejního Wartburga na kabel, ale zatáčení tam bylo elektrické.

Děcka jo, to je fakt.