» Poradna » Programy

Raspberry

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli je možné spustit Raspberry pi 2 bez tlačítka. Program který by v nastaveném čase nastartoval zařízení nebo něco takového. Jestli s tím má někdo zkušenosti tak prosím napište aplikaci nebo postup jak se to nastavuje.Za každou odpověď předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Proč ho nenecháš běžet nonstop, spotřeba elektřiny je minimální? Pokud přesto trváš na zapínání tak si kup časovač do zásuvky.

Minimální je, ale pořád je to naprázdno 150-200 Kč/rok (podle účinnosti zdroje) a to se tak často na chodníku neválí.Já to řeším programovatelným časovačem a Raspberry mi tak funguje jako budík.

no.. rád bych udělal audit v bytě toho kdo tvrdí že musí vypínat zařízení se spotřebou 5W.. Mrknutím oka se dá kdekoliv ušetřit až tisíce za rok (stolní PC, namražená lednice, TV jede i když nemusí, topení snížit o 1-2°C, svícení.. atp. atp. )

Jako opravdu resite cca 200,- Kc rocne? Tak si kupte normalni natahovaci budik 🤔

člověk by čekal že 200 Kč ročně ke pakatel, pokud ti to zařízení přináší nějaký užitek, nebo aspoň třeba radost. Pokud to tak moc řešíš, opravdu to zařízení potřebuješ?

Doporučuji změnu dodavatele elektřiny. Mě to vychází cca 40Kč.

Presne tak a jeste ja mam nastavene ze se ma dat do rezimu economy ci jak to tam je, takze spotreba minimalni a zapne se nebo probudi stiskem tlacitka na DO od TV, bo Anynet a CEC

Ten zahadny casovac zadnou energii nespotrebovava, protoze se urcite jedna o zarizeni s hodinovym strojkem, ktery pro svuj chod cerpa energii z narazene pruziny.

Můžete přidat Raspberry Pi Zero, které se s trochou snahy vejde do 1W ve špičce, a pomocí mosfetu spínat napětí pro napájení plnohodnotného Raspberry.https://rpishop.cz/raspberry-pi/647-raspberr... https://elinux.org/RPi_GPIO_Interface_CircuitsKdyž vám to za to stojí, proč ne.

jo tomu se říká šetření planety i peněz

Kašlete na šetření planety.Když je člověk hračička, tak ať to stojí za to. Žádný jiný smysl řešení tohoto problému nemá.

Bomba!!! Až na to, že ten časovač má větší vlastní spotřebu než Raspberry2

Jak bez tlacitka? Bez jakeho tlacitka? Ja na RPi zadne tlacitko nemam.

Mezi konektorem display a ledkama jsou dva neosazene piny (run), staci tam pripajet dratky a na ne mikrospinac a mate paradni tlacitko na zapnuti/reset

Nevydával ses nedávno za "amatéra"? z výše uvedeného odkaz: https://www.alza.cz/emos-mechanicka-spinaci-z... tohle nespotřebovává el. energii.

Ne? To běží na "volnou" energii?

Když se to vezme kolem a kolem, tak by klidně mohlo.Pořádné antény na "energy harvesting", do toho low power MCU a jedete na volnou energii

Jo, vlastně tohle je na časové relé, ale bývaly i čistě mechanické.

Zásuvkový časovač, u kterého by se muselo natahovat péro, jsem ještě neviděl. A pokud to má někde v domě/bytě, tak jsou tyhle elektro-mechanické pitomosti pěkně otravné, protože to vydává strašné zvuky. Přes den to nemusí být slyšet, ale v noci je to děs.

časovač s pérem jsem teda taky ještě neviděl

A co péro s časovačem?

Tak může zkusit mechanický budík a kolíčky, jak jsme si kdysi hráli.

Vím že to moc nepotřebuje energie ale já to přes noc nepoužívám tak mě připadalo nesmyslné aby běželo i přes noc. A ráno ho zase zapnu tím že odpojím a zase připojím napájení a to mě přišlo jako opotřebovávání konektoru. Ty hodiny jsou moc dobrý nápad. A abych odpověděl na otázku "Amatér" jsem se dřív nejmenoval.//Alespoň tu nelžete. Příspěvky pod nickem "Amatér" jsou ze stejného PC.Moderátor //

To se řeší uspáváním, kdy to žere minimum, stejně jako ten zbytečný časovač. A ještě se to může kdykoliv dle potřeby probudit, něco udělat a zase jít spát. Nemusí to čekat na debilní mechanický časovač.

Jenze tohle reseni u hardcore kolenovrtu neobstoji. :o)V zasade je to lakmusovy papirek: Hracicka pouzije tohle, kolenovrt bude resit nesmyslny casovac (prestoze je to kravovina).

Nemám Raspberry 2 ale 1x Raspberry 4 a 2x Raspberry 3A+. V klidu má čtyřka 0,6W a trojky 0,3W. Při přehrávání filmů na Raspberry 4 je spotřeba 3W. Reálně změřeno! Cokoliv s tím dělat, je šetření ať to stojí co to stojí.

Asi tak, než se prošetří k částce, kterou vyhodí za časovač (který má také nějakou vlastní spotřebu), tak bude šedivý.

Bývaly doby, kdy bylo Raspberry Pi určeno na bastlení pro hračičky, ne jako mutlimediální centrum se čtyřjádrovým procesor a 2x4k monitory.

A právě pro vás by mohl být vhodný nejnovější vynález špičkových vědců. Vypínač.Tím předejdete opotřebení z odpojení konektorů.

RIMMER: Úchvatné. (Přistoupí k malé hranaté krabičce na zdi vedle dveří) Kupříkladu tato trojrozměrná skulptura je vskutku geniální. Ta jednoduchost, ty dokonalé strohé linie... Smím znát její název?LEGIE: Vypínač.RIMMER: Vypínač!?LEGIE: Ano. Zdroj: http://www.cervenytrpaslik.cz/scenare/CZ-32-6_Legie.htm .To i počítače platformy IBM PC a počítače vůbec.Ta malina bude žrát minimum a více bude záležet čím to napájí (energetická třída adaptéru).