Raspberry Pi3 problem s USB

Na raspberry Pi3 mi nefungují USB. Když připojím flash disk tak vše v pohodě jede. Počítac disk najde. Když ale připojím klavesnici (jakoukoliv) tak nic. Nevíte někdo co by se s tím dalo dělat?

Odpovědi na otázku

Takže zjevně USB jedou, když flash funguje. Vidím to tedy spíš na SW problém. V jiném operačním systému jsi to zkoušel?

Mám Pi2 a Pi3. Takže mám i dva zdroje a dvě předinstalované karty. Prohození karty ani zdroje nic neřeší. V Pi2 jede vše normálně.

Porad jsi ale nerekl, co tam mas za system. Asi nejaky linux, takze se tam pripoj pres ssh, pripoj klavesnici a koukni na vystup dmesg.

Jakým to napájíš zdrojem? Pokud je to nějaký laciný nebo z USB z počítače, nemusí dodávat dostatek proudu pro uživení Raspi a klávesnice současně.

Mám Pi2 a Pi3. Takže mám i dva zdroje a dvě předinstalované karty. Prohození karty ani zdroje nic neřeší. V Pi2 jede vše normálně.Zdroje jsou: první je spínaný 5V 2,5A. a druhý jsem stavěl klasicky s trafem stabilizátorem a elektrolitama a ten dává 5V 3A.

V tom případě to spíš vypadá na reklamaci. Už těch 2.5 A je v pohodě.

Jaké máš napětí na 5V pinech GPIO?

Pokud nemáš voltmetr, tak orientačně kdyby Raspberry mělo podpětí, byl by na obrazovce v pravém horním rohu duhový čtvereček.

Vážený tazateli,raspberry očividně není nic pro vás.Raspberry je pro DIY věci, tedy "do it yourself". Vy jste nám nesdělil vůbec nic kromě toho, že máte Raspberry Pi 3, a nejde vám žádná klávesnice. Hmm. A čekáte, že to za vás vyřešíme?Buď si přijďte s informacemi pro radu, nebo si poraďte sám. Pokud na to nemáte (čas, snahu, whatever), kupte si hotové řešení.