Raspberry Pi

Dneska mi přišlo Raspberry a já se chci zeptat , jestli stačí 4GB karta nebo radši 8GB a s jakým class . Dále jaký zdroj , jestli stačí nabíječka k telefonu , která má 0,7A nebo tu co nabízej na stránkách s 1,2A

cz.rs-online.com ...

Odpovědi na otázku

kde si ho sehnal?

v březnu objednal

tak tu kartu bych samozřejmě bral větší. A také co nejrychlejší už mám za sebou pár instalaci linuxu na pamětovku a rychlost je znát.

Kdybyste kouknul na oficialni stranku do sekce FAQ tak by jste zjistil ze pro model B 5V/700mA a model A 5V/300mA. Ale kdyz koukam na ten dotaz, tak si rikam jestli jste si nevzal velky sousto...

ad karta: záleží, co na tom budeš chtít, na multimediální centrum ti stačí i 2GB (OpenELEC funguje výborně, Raspbmc jsem zatím nerozjel), Arch distro se ti také vejde na stejnou kapacitu;
ad zdroj: jede mi to v zapojení usb klávesnice, usb myš i na nabíječku od Samsungu (5V/700mA);

Já vybírám mezi těmito kartami , ale netuším jakou rychlost čtení Raspy využijehttp://www.czc.cz/sandisk-secure-digital-sd... http://www.czc.cz/patriotsecure-digital-sdh...