» Poradna » Ostatní

Raspberry pi wifi dongle

Ahoj, chci se zeptat jestli mohu použít jakýkoliv Wifi adaptér a připojit ho k Raspberry Pi 2 a Raspberry Pi Zero a bude fungovat ?Na forech doporučujou Edimax N150 Nano EW-7811UN, ale mě by klidně stačilo něco levného například z ali, protože přenos dat bude okolo kB, pro stahování dat o počasí a hlavně to bude v přímé viditelnosti routeru.Proto mě zajímá, jestli to přijme cokoliv nebo ne.

Odpovědi na otázku

Doporučuji cokoliv s čipovou sadou Realtek, protože ovladače pro wifi Realtek jsou obsažené přímo v linuxovém jádře, takže je to bez problémů. Realtek čipy používá myslím většina wifi donglů.

Děkuji, to je dobré vědět.Takové se dají sehnat od 3 USD, to mi za odstranění ethernetu z Raspberry určitě stojí. O kabel míň super.

To tam máš tak málo miesta, že chceš odstrániť eth?Aby wifi fugovala nejako normálne, tak potrebuje mať kvalitný signál. To dosť často vylučuje používanie za stenou. čo keď sa bude wifi sekať a vypadávať? To budeš dávať ten eth nas5?

Udělal jsem si 'smart mirror' je to jen polopropustné zrcadlo za nim monitor s raspberry a prosvítá skrz jen aktuální teplota a předpověď počasí. Vypadá to jako obraz, schovat napájení je jednoduché, vedu to tenoučkým drátkem, protože to žere max 1A při 12V. Ale ethernet jentak neschovám :/ a vypadá to dost ohavně.

Nuž ty vieš ako to potrebuješ. Ja len toľko, že wifi ťa môže prekvapiť.

.. hlavně za pokoveným zrcadlem..

a ten edimax za 200 korun s DPH a dvouletou zárukou ti jako přijde drahej jo ? K RPi samozřejmě můžeš použít jakýkoliv wifi adaptér který bude mít ovladače na linux a tím pádem ho rozchodíš na RPi.. jakej čínskej šund má ovladače na RPi si ale snad můžeš zjistit sám.. podle mě by stačilo tak 5 min vyhledávat na google...Edimax zastrčíš a funguje bez nějaký instalace v Raspbianu rovnou.. tudíž pro tebe asi nejjednodušší řešení...

:) Ano, přesně na takové komentáře jsem čekal.Ale tak jako student se mi nechce utrácet víc než bych musel.Potřebuju jich okolo pěti, takže nějakej rozdíl to už udělá.

no... tak když zadám na ebay hledat tak jich najdu kolem 6USD nekolik..https://www.ebay.co.uk/sch/i.htmlza dalších 10s jsem našel tenhle levneuj na aliexpressu..¨https://www.aliexpress.com/item/2-4Ghz-Wireless-Wifi... takhle si to myslel ? že to jako někdo najde za tebe když nemáš ty 3 minuty času ??

Ano, čekal jsem přímo na tebe :) Samozřejmě na ali můžeš najít i prášky proti rakovině a originál kabel od applu, což ten popisek zaručuje 100% funkčnost, "samozřejmě".Ptám se na zkušenosti, které mi třeba Pozitron napsal.Ale i tak si vážím tvých 10 vteřin.

tak hlavně že si se mě dočkal.. píšou u toho že funguje s Raspberry.. jinak bych to sem nedával. Support multiple operating systerm: Windows , Raspbian , Lubuntu , Android , Kali , nos ,Kano to ti nestačí ?

S nějakým čínským "noname" a Ali může být právě problém s ovladači. Pokud nechceš riskovat problémy, tak běž raději do osvědčených doporučovaných, jinak se může stát, že tě to nakonec vyjde daleko dráž, pro ty "noname" nemusí být dostupné ovladače nebo mohou být nespolehlivé, problémové a nakonec budeš muset utratit další peníze za ty doporučované. Vím o čem mluvím, taky jsem několikrát v životě takto vypekl. Chápu že jako student obracíš každou korunu, ale někdy fakt nemá cenu až tak moc šetřit.

No jasně, to jsem se dočetl, že některé fungují hned, některé je třeba nastavit.Koupím jeden s tou čipovou sadou, pak kdyžtak vemu pro ostatní. Děkuju :)

Nepsal jsem zkušenosti přímo s těmi Wifi dongly, je možné že pokud si pohlídáš čipset, tak to může být v pohodě. Myslel jsem to obecně, v životě už jsem se kolikrát podobně vypekl, chtěl jsem ušetřit a nakonec mně to vyšlo draho. Osobně bych na tomto každou dvacetikorunu na jednom kusu nešetřil, raději fakt co mají lidi vyzkoušené.

Máš pravdu, taky jsem se párkrát vypekl blbostma. Ale na druhou stranu, občas jsem buď pokus/omyl nebo něčí radou sehnal takové kousky, že jsem tomu ani nechtěl věřit. Třeba když jsem chtěl z iPhonu streamovat Netflix do tv, a appletv stojí 5 tisíc, a já zkusil koupit čínskej "smart tv box" za 300,- tváří se to jako appletv a funguje už 3 roky úplně v pohodě.