Raspberry Pi nebo jiný media center ?

Zdarec, mám "hloupou" HD televizi s USB a HDMI vstupama. Přemýšlel jsem udělat z toho chytrou televizi ale vůbec nemám ponětí co je v tuhle dobu pro to nepoužitelnější. Bylo by super kdyby k tomu šlo připojit internet, wifi nebo ethernet to nerozhoduje. Umělo to plynule přehrávat HD videa(720p) jak filmy tak i v prohlížeči. Bonus by byl kdyby to mělo USB porty pro připojení klávesnice a myši ale to není hlavní pokud by byla možnost ovládat to zařízení skrze androidí mobil přes wifi nebo bluetooth.Zatím jsem koukal na Raspberry Pi B nebo B+ které by snad mělo mít dostatek výkonu na to HD video, ale existují i jiné varianty zařízení dejme tomu na stejné cenové úrovni nebo levnější(počítám tak 1000Kč +-) ?

Odpovědi na otázku

Je ta cena reálná nebo to smrdí podvodem ? http://www.ebay.com/itm/4-IN-1-Raspberry-Pi-2...

mně se to zdá jako podvod (asi padělek), nikdy jsem neviděl jako příslušenství chladič a větrák.Mám doma 2ks raspberry pi 2 s OSMC a jsem spokojenej, resp. rodiče jsou spokojení, lze připojit bezdrátovou klávesnici i myš, wifi připojení bylo velice náladové a je nevhodné pro přehrávání filmů s vysokým rozlišením, takže jsem připojil kabel, komunikace s NAS je taky bezproblémováJak je to s prohlížečem nevím, protože OSMC je čistě multimediální centrum (videa, hudba, fotky)

Tak na to můžu zas odpovědět já :) Matka používá Pi 2 B místo desktopu.Samozřejmě se nedá počítat s Flashem (nějak to jde přes pepperflash a chromium, ale i tak je to bez akcelerace, tutíž pomalé).V raspbianu defaultní epiphany i firefox běhají obstojně rychle, pokud člověk není zvyklý otvírat desítky záložek. Youtube videa přes HTML5 jdou, ale rychlost nic moc. Podstatně lepší je stáhnout přes youtube-dl a přehrát lokálně.

Díky za info, objednávám výše uvedený produkt - v posledních 24 hodinách to koupilo skoro 70 lidí takže doufám že to podvod není a navíc mám dobrou zkušenost s podporou ebay kdy jsem dostal svoje peníze zpět při nedoručeném zboží.

Podvod to nejspis nebude, cena je normalni a krabicku s vetrakem muze udelat kdokoliv.

koupilo 7 lidí a prodejce má 16 hodnocení

7lidí in last hour - to je za poslední hodinu,celkem už to koupilo 160 lidí

Padělek - jinak by nebyl důvod, proč by se prodával výrobek made in UK z Číny za třetinovou cenu. Jedině že by byl podvod ten nápis Made in UK vytištěný na originálním Raspberry.Svou službu ale nejspíš udělá :)

Jo a na všech obrázcích je model B+. Je možné, že si prodejce jenom ušetřil práci, ale kdo ví...

Tak už jsou na Ebay nabídky v tuto chvíli od 370 Kč, zřejmě to tam začali napodobovat ve velkém.

Nejspíš, ale teď mám docela strach to PI používat , včera mi vyhořelo arduino(taky nejspíš kopírka z číny), nic jsem na něm nedělal(sloužilo jako hlídač teplot - 4 NTC odpory, 1x 16x4 display - ten to schytal taky) prostě bylo zapojené do USB a pak začali lítat jiskry, vyhodilo to až barákový pojistky, do PCB jsou vypálené cesty a samotné MCU se doslova rozpůlilo...

Z USB (5V 500mA) jiskru nevykřešeš, ani kdybys chtěl, tedy ti shořel zdroj nebo jsi něco těmi čidly zkratoval, nebo si vymýšlíš.

http://postimg.org/image/8ux20nyqp/http://postimg.org/image/io04uiqn3/a takle dopadla PC case na kterém bylo arduino položenohttp://postimg.org/image/xwe51vi43/

Raspberry Pi B jako mediacenter (s KODI, tj exXBMC) jsem používal a je to sice funkční, ale na hranici výkonu. Osobně bych doporučoval spíš nějaký miniPC s Androidem a KODI do něj. SW na ovládání přes android mobil je několik, KODI to podporuje standardně sám o sobě, ale dá se tak ovládat i samotný android v tom miniPC. A možná, že by pro daný účel byl vhodný i samotný chromecast...

RPi2 + Kodi 14.2 je naprosto v pohode. Prehrava mi bez problemu FullHD a z YT jsem zkousel tez 4k videa a ani to mu nedelalo problem. Navic Kodi lze plne ovladat beznym ovladacem od TV a nejsou k tomu potreba zadne programy do telefonu nebo klavesnice ci mys.

To zní dobře, v základní specifikace u RPi2 nenašel IR senzor, předpokládám že se tedy dá dokoupit ?

Nepotrebujes IR, signal je zachycen TV a vyslan do RPi pres HDMI kabel ktery nasledne Kodi zpracuje.

Ale tv musi podporovat HDMI-CEC co vsetky nepodporuju.

Spolehlive prehrat hd bude dobre scifi. Co tak jete thinkpad s c2d. Ja mam x200s a pohoda. Treba gigacomputer, poctacezababku

A co v něm máš za distro?