Raspberry Pi a sensor MH-Z19B, chybí checksum bajt

Hezký den. Má někdo zkušenost z čidlem MH-Z19B připojeným k Rapberry Pi? Senzor je plně funční. Před časem jsem se chtěl upravit/vylepšit ovladač (jazyk C) a objevil jsem zajímavou věc. Datasheet tvrdí, že po zápisu 0x86 Read CO2 concentration (9 bajtů) je návratovou hodnotou také 9 bajtů, přičemž poslední bajt by měl obsahovat kontrolní součet. A tady je ten problém, v mém případě je to přečteno pouze 8 bajtů, bajt s kontrolním součtem chybí??? Ve původní verzi ovladače jsem počet přečtených bajtů ani kontrolní součet nekontroloval. Děkuji za vaše tipy.

Odpovědi na otázku

Výrobce nejspíš ví, co píše do datasheetu, tak asi hledej chybu v tvém načítacím algoritmu.

Žádný načítací algoritm netřeba. Prostě funce read() vrací 8 bajtů, a poslední 9 bajt v poli se opravdu nepřepíše žádnou novou hodnotou. Záhada.