Raspberry pi 2 - Black screen

Dobrý den.Mám takový problém s raspberry pi 2. Rpi jsem koupil v shopu rpishop.cz společně s hdmi kabelem. Po prvním propojení s ethernetem, naistalování openelec připojení k tv sharp aquos a zapnutí jsem viděl jen černou obrazovku, ale jak jsem později zjistil, mohlo to být způsobeno nekompatibilní micro sdhc kartou. Tak tedy byla objednána tato, již předinstalovaná karta - http://rpishop.cz/raspberry-pi-prislusenstv... . Už jsem se těšil jak rpi pojede , ovšem dostavil se naprosto stejný výsledek jako prvně.podrobnosti:Pozor! Toto je má první malina:D-diody plynule svítí - červeně a zeleně-zdroj: 1A-nevidím obraz, ale os asi vůbec nebootuje - klávesnice a myš nedostávají štávu-os: NOOBSDěkuji za jakoukoliv radu, pěkné parné odpoledneDynlik

Odpovědi na otázku

a máš nastavenou televizia) na odpovídající vstupb) na správné rozlišení

a)ano - konkrétně ext7 HDMI, ext3 kompozitníb)? to je třeba? nejsem si vědom že by to tahle X let stará tv umožňovala

mimochodem, dle toho co jsem ted zjistil, by měl být problém v nemožnosti číst z karty(diody po startu jen plynule svítí, neblikají)https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php (D.)

Stiahli ste správnu verziu openelec? Pre rpi2? Ten NOOBS je pre rpi1 ten Vám fungovať ani nebude. :)- 1A zdroj je pre Rpi2 málo, ak k nemu máte pripojenú klúvesnicu+myš odporúčam minimálne 1,5A

-Verze openelec - rpi2-Karta s NOOBS byla doporučena i pro rpi2-Silnější zdroj bohužel nemám - ale rpi potřebuje jen 0,7A, ne? JInak v budoucnu plánuji jen příjmač k bezdrát. klávesnici s touchpadem...Nicméně po telefonátu na zák. linku bylo usouzeno, že je chyba v rpi, DPD si proto prijede a vymění to.Děkuji za rady, Dynlik

1,5A pre mys a klavesnicu je v podstate nutnost. skusit wirelles set alebo usb hub s napajanim.inak podla https://www.raspberrypi.org/help/faqs/ We have found that purchasing a 1.2A (1200mA) power supply from a reputable retailer will provide you with ample power to run your Raspberry Pi for most applications, though you may want to get a 2.5A (2500mA) if you want to use all 4 USB ports on the Model B without using an external powered USB hub.

takže 1A stačí tak k nastartování?A tohle by to neutáhlo?

aj tak treba 1,5 A zdroj, min je 1,2 podla ich specifikacie .ja mam 2.1A zdroj s nim mi to ide v pohode Rpi2 aj B+

Záleží na tom, co je to za zdroj, Některé mají na sobě napsané třeba 1A, ale tento proud jsou schopné dodat jenom s velikým poklesem napětí. Proto se doporučují zdroje 2A, protože tu potřebnou 1A dodají bez přílišného poklesu napětí. Jinak já jsem Malinu 2 taky reklamoval, na rozdíl od tebe mi jela asi dvě hodiny a pak už taky jenom černá obrazovka.

No, uz je doma nova a jede, jen otázka: je to podpěťí smrtelné? Resp. Muzu pouzivat rpi dokud nemam lepsi zdroj?