Raspberry Pi 1 B+ - první spuštění, HDMI bez signálu, monitor je bílý.

Dobrý den,mám Raspberry Pi 1 Model B+ V1.2. Jde o moje první RasPi, na SD jsem podle instrukcích na stránkách Raspberry nahrál Debian - a po spuštění nic. HDMI nemá signál a displej připojený přímo na RasPi je celý bílý. Zkusil jsem nahrát Debian ještě dvakrát, pořád nic. Teď jsem tam zkusil dát přímo Raspbian a ten samý problém.SD karta je SanDisk Ultra 8 GB Class 10.Děkuji

Odpovědi na otázku

Zdroj je ok?

Používám nabíječku na Lumii, 5V 550 mA. Svítí zelená i červená dioda a displej (připojený jen na RasPi) září.

Malo

Zkusil jsem 2A od tabletu (je to jen adaptér do zásuvky - k tomu normální USB-microUSB kabel). Pořád nic :/

SD kartu mas dobre naformatovanou? FAT32. Zkousel jsi NOOBS?

1) Nahrál jsi Raspbian správně? Tj SDcardFormatter na vycisteni SD karty, potom např. nahraj NOOBS, ať eliminuješ případné další potíže.2) Zelená dioda při bootování nepravidelně bliká.3) Zdroj máš slabý, určitě s ním narazíš na potíže, avšak RPi B+ by jet mělo.4) Zkus jinou SD kartu

Jak jsi to na kartu instaloval? Já jsem si vždy stáhl ISO soubory (Debian Wheesy, OpenElec, na zkoušku Xbian a XBMC) a ty jsem nahrál na kartu pomocí programu Win32diskImager. Jaké kontrolky svítí, jak blikají, svítí kontrolky na ethernetovém portu, převezme si port nastavení z DHCP serveru (zjistíš na routeru)? Pokud by si IP-adresu převzal, tak operační systém naběhne a chyba je v grafické kartě.Zkus to nahrát na jiném počítači (s jiným antivirovým programem), protože antivirák by mohl blokovat "podezřelé" aktivity na discích.Jinak já už jsem jedno Raspberry reklamoval, pro změnu jsem měl černou obrazovku.

Dělal jsem to na Linuxu pomocídd bs=4M if=2015-02-16-raspbian-wheezy.img of=/dev/sddEthernet nemám zapojený, zkusím. Diody neblikají, jen svítí - obě - zelené a červené.Večer zkusím udělat SD pod Windows.

Jelikož jsi linuxář, tak předpokládám, že znáš ping - zkus zjistit na Tvém routeru, zda dostal přidělenou adresu po ethernetu a můžeš se tam SSH připojit, ale myslím si, že raspi ani nenabootovalo.Já bych se zaměřil ještě spíš na ten block size u příkazu ddPlease note that block size set to 4M will work most of the time, if not, please try 1M, although 1M will take considerably longer.s pozdravem Martin