» Poradna » Programy

Ransomware preniká do počítačov aj cez dokumenty

Link týkajúci sa vážneho problému: http://www.itweb.co.za/index.phpObjasní niekto z tunajších expertov, ako sa mám Ja, neznalý laik ktorý nemá spustené makrá, mám zabezpečený MS Word, tiež nie som prihlásený ako administrator vo Windows, chrániť pred otváraním emailových príloh s príponami dokladov MS Office, aby mi ransomware neprenikal do počítača cez bežné dokumenty? Samozrejme, mám na pozadí nainštalovaný v systéme ten najkvalitnejší, platený antivírusový SW dostupný na tomto svete.

Odpovědi na otázku

Pokud jsi schopen spustit jakýkoliv exe, tak nemusíš mít admin práva, protože soubory (myslím data, nikoliv systém) na svém disku taky změníš bez admin práv, jinak bys s nimi nemohl pracovat.Pokud má něco příponu MS Office, ale uvnitř je to něco jiného, tak se to prostě spustí a je vymalováno. Na Windows to nejspíš znamená dávat si sakra pozor, co vlastně otvíráš a od koho to je.

Nevim jak vam, ale me tadytu kryptovaci sracku zatim na 100% odchytl AVG free edition. Nerikam ze je to bomba ale odchytl.

mně přišlo pár mailů s přílohou typu scan.js, ale nejsem takový cvok, abych to spustil.

Taky bych už rád chytil nějaký ten vir konečně, dvacet roků se mi to nepovedlo, ani když jsem chtěl. naposledy jsem se pokoušel o ten "policejní" a nic Jak to sakra děláte?

Člověk co má všechno pohromadě tak takové věci neotevírá, popřípadně web aplikacemi. Když ti to přijde od důvěrného zdroje a myslíš, že to je faktura ( a on ten idiot si tím zasvinil PC) a klikneš na to... Nebudeš idiot ty, ale on.. Jinak zálohy - obnovení.+kvalitní antivir (mě zatím eset a bitdefender na druhém pc vše odchytlo 2x pokusy).

Pár kousků jsem v mailu měl (naposled dnes). Zásadně nic neotevírám přímo z mailu, ale napřed ukládám na disk, a ještě se nestalo, aby při pokusu o uložení, soubor (podle některých nejhorší antivir) MSSE okamžitě nesmazal.

Neviem ci sa jedna o nepozornost pri čítaní ale v texte je jasne uvedene ze sa to tyka wordu v ktorom su povolene makra....

Tym som chcel povedat to, ze ak mas zakazane makra vo worde tak sa ta tento clanok nijako netyka