Ramky do starého notebooku

Ahoj! Pomohl by prosím někdo vybrat nové/použité ramky do tohoto starého noteboku (Acer Aspire 5740G). Momentálně tam jsou 4GB, ale při zapnutí a používání internetu, jsou na 100% vytíženy. Vůbec nemám ponětí, jakou maximální velikost a frekvenci ramek tam mohu dát. Přesnější informace notebooku jsou zde: https://imgur.com/a/4qBncGgNotebook se používá pouze jednou za uherský rok na sledování youtube/netflixu. Za každou radu budu moc rád. Sám se v tom vůbec nevyznám. Děkuju!

Odpovědi na otázku

Oprava: Acer Aspire 5740G - omlouvám se.

Koupit buď nový pár, třeba:https://1url.cz/SuM6Znebo 2 ks , na příklad tady:https://1url.cz/7uM6g

Nejspíš koupím celý pár, nějaká 1x 4GB ramka tam je, ale když už, tak ať jsou stejné.

V prípade 4GB modulu CMSO8GX3M2A1333C9 by malo ísť o 2R, ale tiež v Růžovke nemajú presný popis/typ.

Sú to 2R moduly?

To vám bohužel z hlavy nepovím. Za prvé nevím co R2 znamená a za druhé notebook nemám momentálně u sebe, leží mi na baráku.

2R DDR sú dual rank moduly. Core 1. generácie a Core 2, ktoré používali DDR3 podporujú u 4GB kapacite len 2R moduly. Ale tie sa dnes hľadajú ťažko.

A BTW, otázka patrila Radkovi, ktorý dal odkaz na nejaké DDR3 moduly.

Ja mám 4GB RAM, HDD, Celeron, Youtube a Netflix to dáva v pohode. To čo máte, je už ale poriadne starý šrot.

Ano, je to opravdu jen notebook, který se využije 3x do roku. Leží v prázdném baráku na moravě, kam dojíždím 3x do roka na pár dnů, tudíž se mi do něj nechce nijak moc investovat.

Ani na Netflix by som dnes nechcel 4 GB RAM. A s HDD už vôbec nie. YouTube = prehliadač a ak nepoužívaš nejaký extra úsporný (Pale moon a pod.), tak len ten zoženie stovky MB, Windows nemajú problém so 4 GB (samotný OS).

Ja mám na laptope a AIO len 4GB RAM a pomalé HDD, dávajú to v pohode, Chrome, Edge im nerobí problém a už vôbec nie Youtube, majú do 10 rokov, vymením ich až po 10-tich, SSD a väčšiu RAM by som do nich nekupoval, viac RAM a SSD by som potreboval až s náročnejším softvérom. Tento prípad tu má problém, so starým procesorom.

Aj na Trabante sa dá ísť z KE do Prahy, ale veľa takých nadšencov nebude, že? Všetko je v porovnaní s niečím. Ak si nič lepšie nevidel, chápem, že nemáš túžbu to zrýchliť. Keď som mal 7200RPM HDD so 64 MB vyr. pamäte, ako tak sa to dalo používať, ale mal som 8 GB RAM. So 4 GB a 5400 RPM HDD radšej ani neskúšam.

Do NB patří DDR3 (ne DDR3L), jsou tam 1066, vezme i 1333. RAM určitě ber s možností vrácení, nejedou v tom všechny moduly. Kapku trabl bude že je to hodně staré a tak to z výroby bude osazené 2x2GB. A maximum je 2x4GB.A ještě jedna věc - doufám že už tam máš SSD - na mechanickém disku je to líné a žádné RAM od toho nepomůžou.

Pokud se nepletu, je to osazeno myslím 1x 4GB. Zkoušel jsem tam dát z druhého notebooku ramku také 1x4GB, ale spolu nějak nefungovaly. Proto jsem usoudil, že bude nejspíš lepší koupit obě nové ramky. SSD v notebooku nemám, má to nějaký vliv pokud doopravdy jediné co dělám je to, že zapnu internet a tam video na youtube nebo netflixu? Případně jaký disk se do toho dá dát? Děkuji

Má to vliv vždy dokonce bych řekl daleko větší než tam mít 8GB a točivku.
Opravdu bych zvážil nákup Crucial MX a migraci OS na něj.

Dobře, mrknu se tedy po SSD disku. Ale co tedy se 100% využitím RAM paměti, to nemám řešit? Omlouvám se za spoustu otázek, jen si chci být jistý, že vím, co nakoupit, když už do toho něco budu přidávat.

Ak Ti ostanú Kč na RAM, hľadaj 4 GB modul. Ale ako som písal, musí ísť o 2R. 8 GB + napr. MX500 by Ti ten NB mohlo slušne oživiť.

Nejedná se zde o otázku peněz, ale spíše jen o otázku používatelnosti a principu. Jelikož daný notebook opravdu využiji například jen 7 dní v roce, tak nepotřebuji, aby mi šlapal jak hodinky. Jediný můj požadavek je, aby se mi nesekalo video a pomalu nenačítaly stránky ve chromu. (Internet mám dobrý). Já, jako lajk, jsem si myslel, že to je způsobeno 100% využitím RAM paměti, kterou převážně využíval z 95% chrome. Teď je spíš otázkou, zda tedy na tyto moje požadavky bude stačit jen SSD disk a ramky už ani nemusím řešit.

Pokud se rozhodneš pro disk a ram necháš na 4GB, nastav v Chrome “režim úspory paměti”, nevim přesně jak se to jmenuje

Viac RAM a SSD Nb oživý, ale výkon CPU sa nezvýši. Ak seká video, tak NB nemá dostatočný CPU výkon, alebo GPU nepodporuje kodek daného videa.

Do toho kramu je mx500 drahy, staci aj Patriot rady P200, ktory je o cca 1/3 lacnejsi.

Patriot som neskúšal a ani neviem čo znesie. Tak či tak, SSD sa nekupuje na krátky čas a do len daného PC.

4GB 2R modul už dlho nie je bežný.

V případě, že se tam bude muset dát SSD, stačí mi opravdu jen ta nejmenší kapacita na systém+prohlížeč.

240GB - níže jít je zcela nesmysl. Navíc disk lze po smrti booku použ´t jinde, nemusí do koše

Mohu prosím vědět proč? Osobně doma vlastním stolní PC kde mám sata M2, tudíž vím, že pokud notebook odejde, tak daný disk už nikdy nevyužiji. Nový ani zánovní notebook poté kupovat již nebudu.

Čo chceš vedieť? Prečo 240 GB? Lebo menšie kapacity sa fin. neoplatia. Ak by si ten NB vyhodil, je problém mať SATA SSD v PC ako ďalší disk? Alebo ho dáš ďalej v rodine. Kto má len 120GB SSD, ďalšie SSD mu slušne rozšíri priestor.

Jak píše kolega, rozdíl mezi 120GB a 240GB je cena jednoho obědu. (Denně jí 3x)
Větší disk má z logiky věci vždy delší životnost aje o něco rychlejší

Ahoj! Mám taký istý notebook len s CPU i5. RAM som rožširoval pred dvoma rokmi na 2x4GB. Odkaz na použité RAM-ky: https://eu.crucial.com/compatible-upgrade-for/ac... .

Ja by som do toho kramu neinvestoval vobec a skusil sa pozriet preco to az tak vytazuje 4GB ram. Na svojom starom NB mam tiez 4GB ram a chrome zvladne 20 tabov.Pripadne by som tam nainstaloval nejake nenarocne Lubuntu.

Pokud tam máš Windows 10, tak se ani nediv. Jestli se notebook používá jen na sledování filmů a procházení internetu, tak bych se ho nebál přeinstalovat třeba na Windows 7 nebo jiný, méně náročný OS, kterému by 4GB RAM stačily.

Skôr Lubuntu, max Xubuntu než W7. A ani ten citeľne predsa menej RAM nezožerie.

Měl by tam být ještě jeden slot na přidání pojme až 8 gb

Řešil jsem něco podobného u známého. Při výměně harddisku za SSD jsem zjistil, že chlapec nenechal několik let dojet aktualizace systému jenž se spouštěly na pozadí při každém zapnutí notebooku.l, což ho hodně zpomalovalo. SSD jsem dal, nainstaloval poslední verzi Windows 10 včetně aktualizaci a na sledování YouTube to jde skvěle. Procesor B815, 2 GB ram, SSD. Paměť to nevyužije celou a v zátěži je swapovani na SSD určitě rychlejší než na HDD. Jen je třeba ten stroj občas udržovat.

 | SunOS Firefox 102.0

Do NB so SB nemôže kúpiť +8 GB RAM (10 GB celkovo)? Stojí okolo 500 Kč. Ak neotvára desiatky tabov, tak aspoň trošku by musel pocítiť zvášenie odozvy. Predsa len RAM je vždy citeľne rýchlejšia ako SSD. Pamäť sa nevyužije celá, lebo časť musí byť voľná a zbytok je vo swape.