» Poradna » Windows (a jiné OS)

RAM

Zdravím, dal jsem do pc RAMky 2x2gb jako dual, CPU-Z mi ukazuje take dual ale 8gb, ve vlastnostech v pocitaci mi to ukazuje, ze naistalovane jsou 8gb ale pouzitelne jen 4gb, jak je to mozne? Diky

Odpovědi na otázku

Nějak tomu nerozumim. 2x2 je 4, tak by ti to nemělo ukazovat 8, ne? Jestli máš opravdu 8 a využitelné 4, nemáš tam 32 bitové Windows?

Nee,mám 64-bit, mám tam RAM 2x2gb a CPU-Z ukazuje DDR3 8 GBytes a system mi pise ze nainstalovany jsou 8gb a v zavorce pouzitelne 4gb...

Napiš přesný typ desky a použitých RAM. Pokud se ti nechce opisovat to dlouhé značení ze štítku pamětí, tak to vyfoť a dej to sem třeba přes https://www.ctrlv.cz.

Můžeš prosím vyfotit štítek obou modulů (před vyjmutím odpoj počítač ze zásuvky a vybij ze sebe elektrostatický náboj).

?

A když tam dáš jen jednu, tak to ukáže co? Normálně 2 ze 2 nebo také nějaký nesmysl jako 2 ze 4 nebo dokonce 2 z 8?V BIOSu se RAM hlásí normálně? Pokud ne, zkus reset BIOSu. Pokud je to jen ve Windows, musí to být v nich. Zkusil bych, jak to vypadá v jiném systému. Třeba pomocí live CD s Linuxem. Případně pokud máš doma nějaký volný disk, zkus si na něj udělat čistou instalaci W7, zda to tam bude také.Nenastavoval jsi něco v msconfig? Je tam omezení RAM. Ale to by tohle způsobovat nemělo. To by dělalo pravý opak (z nainstalovaných 8GB bys viděl třeba jen ty 4GB).A předpokládám, že ve zbylých dvou slotech žádný další modul nemáš, to se snad přehlédnout nedá.

Ted tam mam, RAM 1x4gb, vse ukazuje v poradku, pise to jak ma, kdyz vsak pridam ty dve,ktere jsem posilal nahore, tak se w nerozjede. Kdyz dam ty 2x2gb tak to rozjede, nesmi proste byt spolu. Kdyz mam tu jednu tak mi vse ukazuje spravne, ale kdyz tam mam ty dve tak mi to ukazuje nainstalovanych 8 pouzitelnych 4 ale je to jen ve win, v biosu je to spravne, chtel jsem zkusit, dat vsechny 3 RAM zaroven a kouknout se v biosu jestli je vnima, ze tam jsou, ale proste se nenacte..

Reset BIOSu proběhl? Do msconfig jsi koukal? Nesmí tam být nic aktivní.

https://www.kingston.com/datasheets/kvr13n9s6_2.pdfJsou to opravdu 2GB moduly. Ale v organizaci 1Rx16. Deska je z toho zmatená.Intelem nedoporučená konfigurace k používání.

No nic, objednal jsem tu samou RAM, ktera tam byla 1x4gb corsair, která funguje a příjde mi, že je pc rychlejší, když tam mám jen tu 1x4gb než ,když tam jsou 2x2gb, ( jen můj pocit) Je objednáno tak teď počkám a uvidím, co z toho :O , díky za rady.

Hledej paměti s popiskem 2Rx8 nebo 1Rx8. Jinak je to velmi slušná deska.Ale divím se, že to dělá takové problémy - AMD bylo, na rozdíl od Intelu, velmi tolerantní k organizaci použitých pamětí.Když v BIOSu přepneš mezi režimem Ganged a Unganged, tak to udělá co?