RAM

Co se stane jestli do základní desky která podporuje 3200mhz RAM dám RAM modul frekvencí 3466mhz?

Odpovědi na otázku

Nic. V základu pojede podle oficiálních frekvencí CPU řadiče. Třeba u Kaby Lake je to 2400 MHz, vše nad tím je nezaručené OC. Nikdo ti tedy nezaručí, že ty RAM rozjedeš na 3200, ani na 3466. Klidně to může být stabilní jen na nižších frekvencích.

Díky, ale jedná se o Ryzen 5

Pro Ryzen se vybírají paměti podle osazených čipů, QLV výrobce, 1T CR a zkušeností nalezenou na internetu. Nakupovat od oka jen podle frekvence je sázka do loterie.

To byl jen příklad. RAM u Ryzenu běží v základu na 2666 MHz, pokud chceš více, musíš to ručně nastavit. A navíc pro ni platí to, co psal Honza. Takže se podívej na doporučené RAM k tvé vybrané tajné desce.

Deska není tajna MSI B350 PC MATE

Až do teď byla, nevidím na spratkovitosti nic směšného.Stejně jako:https://www.zive.cz/poradna/pc-sestava/sc-20-... https://www.zive.cz/poradna/pamet-ram/sc-20-c... atd.Doporučuji Trolla nadále nekrmit.

Tu RAM jsem totiž dostal od bratra, je to Crucial Ballistix Elite