RAM

Zdravím, koupil jsem si 8gb RAM která má pracovní frekvenci 1 333 MHz.. stáhl jsem si CUP Z a moje 4gb RAM má NB frekvenci 2008MHz a DRAM frekvenci 669MHz.. můžu si tu ramku zapojit nebo to nebude kompatibilní?

Odpovědi na otázku

Neuvedl jsi typ, takže o kompatibilitě se dá jen spekulovat.Každopádně 2x reálných 669MHz = 1338MHz efektivně (DDR3 zvládá dvě operace za takt), tedy cca 1333MHz, takže je to to samé.

noo mám ddr3.. takže to můžu zapojit a nebát se že se mi něco stane s procesorem?

Uveď přesný typ notebooku, jinak se nedá odpovědět! Je jedno, že máš DDR3, jde hlavně o to, zda tvůj ntb umí 8GB moduly (viz. dole).

nemám notebook, mám stolní pc

No nepovídej a je černý nebo bílý? Uveď tedy přesný typ základní desky! Pokud nevíš, stahni a spusť CPU-Z a mrkni na záložku "Mainboard" do kolonky "Model" a opiš to sem (nebo sem dej lépe celý screen).Případně udělej screen z HWInfo, tam je úplně vše důležité na jedné hromadě:http://cdn.portableapps.com/HWiNFOPortable.png

No vidíš, že to jde. Ta 8GB moduly umí. Nikde ovšem není zaručeno, že nový modul bude fungovat dohromady se starým. Kup 1333MHz nebo 1600MHz DDR3 modul s napájecím napětím 1,5V (1,35V bych ani nezkoušel) a uvidíš. Pokud to nebude fungovat dohromady, dáš ten 4GB modul pryč a časem koupíš druhý stejný 8GB modul. A nebo kup rovnou 2x8GB a toho 4GB se zbav rovnou.

Kecám, přehlédl jsem se. Umí jen maximálně 16GB jako 4x4GB. Takže 8GB moduly oficiálně neumí. Kup tedy 4GB modul, co nejpodobnější tomu, co už máš.

ta ramka co jsem si objednal je přesně ta kterou jste mi doporučil(1 333Mhz, 1,5v).. koupil jsem si 8gb protože nejsem nějakej odborník přes pc a kdyby to nešlo k sobě tak bych to jen vyměnil.. ale děkuju za vaše rady a hlavně za vaši trpělivost se mnou

AMD je k RAM docela tolerantní a díky tomu, že CPU jsou založeny na serverové architektuře, kde je RAM více, je dost možné, že to sežere i oficiálně nepodporovaný 8GB modul. Ale to uvidíš, až to zkusíš.Pokud to nepůjde, vyměň ho za 4GB modul a bude to ok.

takže pokud to nepůjde tak tam prostě hodím více 4gb ramek.. chápu

Ano, oficiálně deska umí jen maximálně 4x4GB (=16GB).

Nezaručuju funkcionalitu... V lepším případě se stávající přetaktuje na 1333 MHz v tom horším to nebude fungovat vůbec...

Proč by se měla stávající přetaktovat na 1333 MHz, když na 1333 MHz už běží?Jde hlavně o to, zda jeho notebook vůbec 8GB moduly podporuje. Notebooky s procesory Intel ix-yyyM* třeba umí jen 4GB a ještě jen double side.x = 3, 5 nebo 7y = třímístné číloNapř. i5-520M.