» Poradna » Notebooky

RAM v NTB - dual channel a casovanie

Caute, mam dve otazky. Chcem si kupit do NTB RAMku navyse. Bude vadit, ak nova RAMka bude mat ine casovanie ako ta povodna? A ako zistim, ci NTB podporuje dual channel RAMky a ci tato RAMka, ktoru chcem kupit je dual channel? https://www.alza.sk/kingston-so-dimm-8gb-ddr3... NTB: https://www.alza.sk/acer-aspire-e15-charcoal-... Dik za help.

Odpovědi na otázku

To umí dnes každá, základ je, aby správně byla zapojena v zařízení, moduly do daných patic v daném uspořádání viz návod. Vybíral bych raději i stejné parametry (frekvence, časování), některé NB i PC mají někdy omezení pokud jsou plně osazeny je třeba k tomu přihlížet. Osobně bych se s prodejcem dohodl (a je to běžné), že v případě problému nebude problém s výměnou. Pokud nevíš, přímo se poraď na prodejce, tak to dělám já. Zavolám přesný typ NB a v Mironetu nebo osobně na Alze mi rovnou poradí a vyberou co mají otestováno. Nikdy to neselhalo. Zajíc se nekupuje v pytli.

patic ... slotů je lepší.

Žádné speciálníDual Channel RAMky neexistují. Existuje pouze Dual Channel paměťový řadič.Jinak se prodávají tzv. KITy, což jsou v podstatě jen 2 (nebo více) totožné moduly, protože tak je vysoká pravděpodobnost, ze v Dual channel režimu budou použitelné (ale ani v tomto případě neexistuje 100% záruka kompatibility).Jinak ten NB má podporovat max. 16GB DDR3L, takže by to teoreticky chodit mohlo.V případě, že se osadí moduly s různým časováním, tak by se automaticky mělo použít to, které zvládne ten nejpomalejší modul.