» Poradna » Notebooky

RAM upgrade starého notebooku

Mám už léty prověřený notebook Acer Aspire E15.https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-... Chci v něm upgradovat RAM, celkem na 16 GB. Ten jeden 4 GB modul, co tam je vyhodím, dám tam 2 nové 8 GB moduly. Ze kterých možností můžu vybírat? Na které údaje se mám zaměřit?Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Díky. Koukám na ni a zaujala mě jedna věc. Chápu, že potřebuju DDR3L. DDR3 (bez L na konci) mi nebude fungovat, žejo? A ta cos posílal, má v titulku DDR3L ale jako Typ paměti je uveden DDR3 (přestože DDR3L na alze jako kategorie existuje). To má azla špatně? A má špatně spíš titulek nebo kategorii?

mas pravdu, alza tam ma niekde v popise problem. Skus im to napisat. Ono to budu pravdepodobne tie L, lebo 1,35V ("normalne" su 1,5). Kludne zober hociktore ine, kingstony napr.

Vidím že je tam sice velký, ale plotnový disk.Takže se na paměť vykašli a pořiď radši SSD disk. Uvidíš jak noťas prokoukne. Ale jestli je ti to moc drahé, nebo se ti nechce instalovat Windows na nový disk, přikup je jednu paměť se stejnýmipadametry jaké má současná paměť.Jaké jsou ti řekne třeba CPU-Z: https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html na kartě SPD.

Díky. SSD už tam samozřejmě roky je, zase nejsem úplný masochysta :D Pro výběr paměti mi to nepřišlo důležité, tak jsem to do dotazu nenapsal. Nechci paměť doplnit na 8 GB, chci tam dát 16 GB.

Když je tam Haswell, tak to bude dost jetý ntb. Já jenom abys nedokoupil paměť a ntb za chvíli dosloužil jako celek.

Mezi chtít a mít bývá v životě rozdíl. Bohužel... Je něco, co nebude s 8 GB paměti fungovat, zatímco se 16 GB ano?

To je stroj z roku 2014To je 8 let.Do toho bych už nic neinvestoval.