RAM pro MSI B450 TOMAHAWK B450

Ahoj, kupuji RAM pro desku MSI B450 TOMAHAWK - AMD B450. Dival jsem se do specifikaci, ze nativni frekvence je 2666 Mhz, v OC je 3460 Mhz. Nasel jsem si tedy tyto https://www.tsbohemia.cz/hyperx-fury-ddr4-16gb-kit... Chtel jsem se zeptat, jestli si tam muzu dat i stejny model s vyssi frekvenci (3200 Mhz) a jestli to nebudou vyhozene penize, jestli mi to na te vyssi pobezi?Dekuji

Odpovědi na otázku

Pokud tam budou jen dva moduly, tak by neměl být problém provozovat něco jako 3200MHz CL16 1R paměti v zapojení 2x8 nebo klidně 2x16GB.Zaručit to ale na 100% nikdy nejde. Vždy je malá šance, že si paměti s deskou nesednou.

aha, ok, diky za odpoved, takze mam jit radeji do tech 2666 Mhz?

Pokud budou za podobnou cenu rychlejší tak ber rychlejší. Na nižší frekvenci je můžeš provozovat taky.

je tam rozdil dve ste, coz bych na jednu stranu bez problemu zaplatit, kdyby se to vyplatilo, ale zase bych to rad usetril, kdyby to nemelo mit smysl :)

Co tam bude za CPU ?

bude tam Ryzen 5 2600

Ten CPU sa oplatí? Radšej by som šiel do R5 1600AF alebo R5 3600.

nekupuji novy, mam to vyhodne od bratrance

https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-2x... ---Nastavil bych je 3466MHz cl16, na 3600MHz ti asi nepojedou.Malinko bych je ponížil na 3466MHz a zkusil přetaktovat časování na cl14, a to už sou pěkný ramky 3466MHz cl14 (úlně krásně to jde v biosu nastavit)

3200MHz, bez další nutné diskuze. 2666MHz fakt ne.

dava mi to smysl, ale trochu me zviklalo, co psal dfg v prvnim prispevku

On mluvil o XMP nastavení, kdy některé paměti nechodí při maximální možné testéované frekvenci bez chyb (podle toho, jaké zvládnou časování a cykly). Takty, nebo časování můžeš snížit vždy.Pokud chceš mít jistotu, a jet na 3200 MHz, tak vezmi 3600 MHz paměti, a máš tak 99% jistotu, že na 3200 Mhz budou chodit bez problémů.

Na Tomahawku to těch 3200Mhz pojede bez problémů, pokud tam není historický BIOS a ten se dá updatnout...A kdybys měl hodně velkou smůlu na kus tak poladíš CL nebo to nastavíš na 3000Mhz a pojede to taky.

Jo klidně. A nebál bych se ani rychlejších jak píše níže...

diky, tyhle asi budou stacit

Na Tomahawku to bez problémů půjde i na 3600 MHzTady jsou jedny, u nichž mám kompatibilitu otestovanouhttps://www.alza.cz/corsair-16gb-kit-ddr4-320... Nebude problém z nich dostat i těch 3600 Mhz (i to mám otestované při napětí 1,38-1,4V).

tak jsem koupil ty 3200 a dal jsem Profil2 XMP, bezi to na tom asi v pohode. Mam to tam nechat nebo to dat na manual 3200 v biosu?

Jenom A-XMP

Hlavně otestuj memtestem, ať tě nečeká nepříjemné překvapení.

jak to myslis?

Nečekané pády ovladačů (zejména grafického), zapsané chyby na disku, občasné zátuhy.To, že ti počítač po OC paměti naběhne, ještě neznamená, že paměti fungují bezchybně.Dost často se chyby projeví až po dlouhé době při specifických podmínkách.Stáhni memtest86https://www.memtest86.com/Nahraj na USB (použij imageUSB.exe), pak restartuj a nabotuj z toho USB, zbytek už je automatika.Nech to celé doběhnout (4 průchody), u 32 GB cca 7-8 hodin.Pokud budou chyby, tak sniž frekvenci, nebo latence.Pokud test proběhne bez chyb, tak to nech, jak to máš.

Po prvním průchoduhttps://ctrlv.cz/6SBT

Tak tam je nějaký problém.

bylo vypnute A XMP, po zapnuti test probehl v poradku