RAM pre Intel CPU

Dobry den ludom ochotnych poradit.Na Internete citam, ze na platformu RYZEN su vhodnejsie moduly RAM "Single Rank"Ako je to v pripade Intel (6700K) som jednoznacnu odpoved nenasiel.Je to jedno, alebo na Intel je lepsie "Dual Rank"?

Odpovědi na otázku

To záleží co podporuje deska. Dnes je většina pamětí pouze single rank. Dual rank už se prakticky nevyrábí a špatně se shání - jsou do starších desek které větší SR moduly (> 2GB) nepodporují. Takže to máš tím pádem vyřešené...

Dakujem za reakciu.Doplnim informacie: ZD bude s chipsetom Intel Z 170, alebo Z 270, co vyplyva z CPU 6700K (co som uviedol) a potrebujem RAM 2x8GB."To záleží co podporuje deska" ciastocne, radic pamati je v CPU, nie na doske.V zhladom na na pouzity CPU starsie dosky "které větší SR moduly (> 2GB) nepodporují" ma nezaujimaju.

Pokud tu Skylake i7 nedostaneš tak za 4k, tak si myslím, že ji ryzen převálcuje.. (2600 stojí prd, ta 6700 stojí hausnumero)

WAD : dakujem, ale moj problem je ze mam 6700K, vyberam dosku a RAM moduly.A pretoze by som (docasne) chcel vyuzivat integrovanu grafiku, ktora je zavisla od spravnej RAM, preto moj dotaz.

Je to jedno. Intel uz drahne let nema s funkci pametoveho radice v procesoru problemy ala soucasna situace u AMD. Proste koupite DDR4 moduly s pozadovanou frekvenci a je to.

Asi tak mno.. k Intel cpu sem narval jakékoliv paměti a vždy ok. A jaký byl můj udiv, když Ryzen odmítl naběhnout s "levnýma" paměťmi ( nastal jen nekonečný boot loop)

Dostal jsme mínusy za osobní zkušenost (zkoušel sem k němu 4 paměti, s jednou prostě nechtěl nenaběhnout (ostatní cpu s ní neměly problémy) ). Kam ten svět spěje... ?

No asi jste zapomnel napsat, ze pred 15 lety se Vam podobna vec stala i u Intelu, takze to proste fanousci jedne nejmenovane firmy nevydejchali. :o)))Ale svet nespeje nikam, tohle tu bylo vzdycky. Akorat nebyla ta minuska, takze Vam to netrhalo zily.

Mysel_1 vazim si Tvoju odpoved. Aj ked Intel nema problem a vsetky moduly budu funkcne, tak "Single Rank" vs "Dual Rank" sa urcite prejavia v suvislosti s integrovanou grafikou."pretoze by som (docasne) chcel vyuzivat integrovanu grafiku, ktora je zavisla od spravnej RAM"To je dovod mojho dotazu. (SR vs DR) urcite to neni "Ganc egál"

pleteš si rank a channel. dual channel má vliv na výkon integrované grafiky, single / dual rank ne. btw ani dual channel z integrované intel grafiky herní neudělá.

michal: zacnem od konca : ziadny herny vykon nepozadujem.Pri osadeni modulov RAM zakladnej dosky sa uplatni (alebo neuplatni) dual channel)Ale terminy "Dual Side" a "Dual Rank" si musis nastudovat, ked chces byt hviezda.

Právě že u Intelácké integrované grafiky mají (na stejné frekvenci) Dual Rank moduly vyšší výkon než Single Rank.https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti... https://diit.cz/clanek/intel-doporucuje-d... Jinak Pro Ryzen se doporučují Single Rank proto, že umožňují dosáhnout vyšší frekvence než Dual Rank (hlavně před doladěním BIOSů u první generace RYZENů s tím byly problémy) a vliv frekvence je znatelnější než vliv provedení paměťových modulů. U INTELu se vyšší frekvence na celkovém výkonu tolik neprojeví a v případě, že nevlastníš odemčený "K" CPU a Zx70 desku tak ji ani není možno nastavit nad hranici stanovenou INTELem.

Dakujem Ti za odpoved. Ale v dotaze pisem Intel CPU 6700K. Teda RAM DDR4.Takze testy na DDR3 z 11.11.2014 a 4. 4. 2014 mi zrovna velke potesenie neprinieslo.

dual-rank paměti v konfiguraci dual-channel, což je z hlediska datové propustnosti pro sdílenou grafiku nejvhodnější řešení.

jjko : je to sice styri roky stare a jedna sa o stare DDR3, ale vdaka.

Tvl.. ty jsi nemocnej.. Kup si už nějaký ty posraný paměti 2x8GB(třeba Crucial o frekvenci 2400/ 2666 nebo jinou dle podpory tvojí desky jak je libo) a hoď se do klidu, Joudo.. Zvyšovat výkon integrované grafiky.. no to mě poser..

Vedel som, ze tu nejaky pacient chyba (dosli tabletky?)Ked budes kupovat "osraný paměti" poskytnem Ti moju vzacnu stolicu©, samozrejme za uplatu, Joudo.

sak kvoli testom ti to nepostujeme, v tom clanku mas jasne vysvetlenu odpoved na tvoju otazku priamo od intelu, cize vyrobcu grafiky intel 6xx

jjko asi mozno mas aj pravdu, ale "Ja TI Karle nevim"

Jine moduly stejne neporidite..Pouzijte ty, ktere kmitoctem zvladne deska a dal to nereste.Jiste, na integrovanou grafiku to nejaky vliv ma. Ale jeji vykon bude stejne maly, at uz pouzijete jakekoli pameti. Vubec nema zadny prakticky smysl se tim zaobirat.

Napis, aku si chces kupit dosku a podla toho sa da poradit, aku RAM kupit k tej doske. Viem, ze chces Z170 alebo Z270 chipset, ale na vyber RAM je to malo.

Výběr pamětí nemá nic společného s deskou, té je to úplně jedno..

michas hrusky s jablkami CPU je skoro jedno (az na par pripadu ) ake ramky tam vrazis mainboard urcuje parameter ram modulov

To není pravda, desce je to úplně jedno... řadič pamětí je v cpu, na desce jsou v podstatě jen sloty a cesty... Neplácej nesmysly!

Hard limit je dany procesorem (v nemz je uz drahne let pametovy radic). Deska muze predstavovat v praxi urcity soft limit, ale hlavni ramec urcuje CPU.

Máš štěstí, že tě nemínusují lidé za zjevnou pravdu.. Asi používají ještě 10+ let staré cpu kde byl řadič ještě v severním můstku..

Sikulu, kteri stehovani radice jeste nezaznamenali, bude fura. Ale maloktery z nich se k tomu verejne priznava. To uz chce urcitou miru jasaveho blbstvi, ktera neni uplne bezna.