Ram poloviční velikost

Ahoj, do pc jsem naistaloval 4 ramky po 1GB, celkove tedy 4 GB, bohužel se mi ukazují jen 2GB a to i když jsem je zkoušel libovolně přehodit. CPU-Z vídí všechny 4 sloty plné, ale počítač zmenšuje RAMkám 50% paměti. Už nevím co s tím. BIOS je aktuálí, zkoušel jsem i default. Díky

Odpovědi na otázku

U této KONKRÉTNÍ základní desky je to zcela normální jev...

toto je deska M2N-VM DVI

A mas nainstalovany 64bit widle (i kdyz 4GiB by ti ~mely zvladnout i 32bit)? Pod jinym OS to dela taky ? Nezere ti to integrovana grafika (pokud nejakou mas) ?

grafiku mám dedikovanou a windows 64 bitů. I BIOS ukáže jen 2GB RAM, I kdyz jsou instalovány 4GB. Nemůže to být nějaký režim pamětí?

Najdi nastaveni pridele pameti pro GPU v BIOSu a podivej se kolik ta grafika zere z RAM, nebo si dej vlastnosti GPU ve widlich viz : http://3.bp.blogspot.com/-hcaIeXQJZYM/Ul6_A4taeVI/...

Když vyzkoušíš jenom 1 paměťový modul, kolik vidíš paměti? 1GB nebo 512MB?Co to máš za paměti? Nejlépe uveď přesný typ. Jsou jednostranné nebo oboustranné? Kolik mají na sobě chipů?

detaily jsou na výpisu z CPU-Z je to soubor txt http://leteckaposta.cz/687672263S jednoím paměťovým modulem nevím, ale s dvěma mi to dá celkem 1GB (instalovány 2GB) ať je zapojím jak chci

Podle P/N: 9905315-019.A02LF z výpisu to ale nejsou 1GB moduly, ale pouze 512MB na každý DIMM! Zřejmě na nich je napsáno KVR800D2N5K2/1G, že? Pokud bys opsal typ přímo ze štítku paměti, bylo by to jednodušší než hledat podle partnumberu z výpisu.Jestli na nich je napsán typ, co jsem uvedl výše (KVR800D2N5K2/1G), tak jsou to opravdu jenom 512MB moduly, protože označení K2 znamená, že jsou 2 moduly v kitu a ten má dohromady 1GB, tedy 2x512MB.Pokud se mýlím s tím typem, tak mne oprav. Najdeš ho na štítku na každé paměti vedle nápisu Kingston.

dostnu se k němu až o víkendu, tak to je teda špatné každopádně záhada vyřešena asi . Díky moc

Tak až se k němu dostaneš, tak dej určitě vědět, jak to s tím typem paměti je. Pokud by to opravdu byly 1GB moduly, musel by na nich být typ KVR800D2N5/1G - (bez toho K2).