RAM paměti

Zdravím, nedávno jsem lehce poškrábal desku při výměně chladiče a nefunguje mi jeden ram slot. Jelikož mám 2x4GB tam mi to píše, že mám 4GB použitelné. zkoušel jsem tedy jednu ramku nechat ve funkčním slotu a tu drouhou dát do jednoho ze 3 zbylých slotů a ani při jednom se pc nenastartoval i když měl jednu funkční. šlo by to nějak nastavit že můžu strčit ramky kamkoliv nebo je to nějak něčím dané? PC mám OEM HP Pavilion 500 002ec. Když bude potřeba, tak sem hodím i foto, jak jsem to škrábl

Odpovědi na otázku

Ak nejde spolu 1. a 2. slot, 3. a 4. tiež nie? Alebo môže fungovať 1. a 3.

Najednou se mi rozběhly na slotu 3 a 4. jeden je modrý a druhý černý.. neznamená to, že paměti budou o něco pomalejší?

Nebudeš mať dualchannel, ale ten nerieš ak nemáš AMD APU a nehráš hry na IGP. Inak ako Ty a šikovnosť? Ide to dokopy?

Nasasovani chladice silentiumpc spartan 3 pro he1024 probehlo bez problemu. Problem mi udelal OEM chladic, ktery mel ze zadni strany maly koisek plechu a byl pevne prilepeny. Pri oddelavani se mi tam podarilo skrabnout desku. Moje prvni poskozeni komponenty. Nikdy predtim se mi nic takove nestalo. V pc mam APU amd a10 5700 a dedikovanou gk radeon hd 8570 takze si nemam delat starosti?

Škriabol si vodič na doske? Zaujímalo by ma ako ten pliešok zo zadnej strany na chladiči vyzerá. Ak sa Ti chce, pošli foto na postimage.org.

Šmarjá, veď to je backplate. Plech (aj keď to už od plechu má dosť ďaleko) na upevnenie chladiča, ktorý by sa inak dosť ťažko v doske udržal. Ak si mal BOX chladič, tak na nich BP nezvykne byť.

Jak už jsem zmiňoval, je to OEM PC takže nebyl stavěný mnou, bohužel já jsem ho nevybíral, takto jsem ho dostal, jinak bych komponenty vybíral sám. Na procesoru byl chladič, který ani nepobíral celou plochu procesoru a chtěl jsem to vyměnit, hodil sem nový chladič a bednu, sice jsem to škrábl ale teploty se snížily v idle o 20° z 50°. a ten backplate tam byl přilepený fakt fest. klasický box to nebyl, byl to od coolermasteru ale tvarem se podobal boxáku. Ten chladič od silentiumpc co mám teď nepotřebuje backplate a nemůžu si ho vynachválit.. rozměrama je menší (na výšku 13.5cm) a uchladí moje topítko krásně.