RAM moduly jsou "disabled" v BIOSu, nekompatibilita dílů?

Zdravím a prosím o technickou radu,mám tu 2 kusy 8GB RAM modulůhttps://www.samsung.com/semiconductor/dram/module... které jsem se pokoušel dát jako upgrade do mého stolního PC kde je:motherboard:http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-b75m-... processor i5-3470, 3,2GHzWindows 10 64bitNEMÁM tu bohužel ID o 2 kusech funkčních RAM v PC, zapomněl jsem si opsat výrobka atd., nicméně tyto 2x2GB jedou na jakékoliv pozici a kanálu na základovce. Stav je takový že Widle nevidí vůbec ty dvě 8GB RAM, nejlepší stav jakého jsem dosáhl je ten, že v BIOSu moduly vidím zapojené, ale jejich paměť se již neobjevuje na řádku "Enabled".CPU-Z prográmek, moduly vidí i se všemi hodnotami, datem výroby atd.BIOS updatován na poslední verzi ze stránek výrobce.Zkoušel jsem snížení frekvence na 1333Mhz (i na 1600Mhz) v BIOSu, snížení napětí na RAM na 1,34V a 1,36V. Samozřejmě i změny slotů na základovce atd.Je ve zmíněných dílech nějaká nekompatibilita, kterou jsem přehlídl? Můžou se RAM jevit jako disabled, kvůli druhému páru RAM zapojeném v druhém kanálu? Děkuji veliceJK

Odpovědi na otázku

máš nekompatibilné pamäte. kúpil si serverové pamäte a tie ti v obyčajnej doske nepôjdu

Presne jak rika, nejspis jsi vynechal tu vetu "Application : Server"

tááákže sem slepý! :)čistě teoreticky, pokud mám k daným ramkám i základovku s processorem, má cenu to zkoušet nějak bastlit na domácí PC, přidáním grafiky etc, nebo bude problém s BIOSem atd a bude se to kopat a nemá to smysl zkoušet?Díky za odpovědi

Co je to za desku?

Otázka jakou desku jakou grafiku jaké komponent. Osobně bych serverové desky starší než ta i5-3470 nesázel. Většinou měly s kombinaci s xjádrovými Xeony moc vysokou spotřebu "nadoma"